Když se stěhujete po Praze, na co nezapomenout?

Lepší stěhovat, než vyhořet? Říká se to, ale realita může být někde zcela jinde. Pokud má dojít ke stěhování v Praze, v nejlepším případě využijte služeb stěhovací firmy, která si poradí se stěhováním jakkoliv velkých kusů nábytku nebo zařízení. Velmi často se postará i o samotné zabalení, a tak člověku reálně odpadá nutnost cokoliv vkládat do krabic nebo beden.

Aby však stěhování se stěhovací firmou došlo do zdárného konce, musí se učinit několik věcí. Především je třeba zvolit správný termín.

Pozor na odpolední a ranní špičky

Volba ideálního termínu je alfou i omegou. Myslet byste měli především na to, abyste se vyhnuli ranním a odpoledním špičkám, kvůli kterým by se stěhování mohlo pořádně prodloužit. Zejména v hlavním městě platí dvojnásob, že jsou silnice v nejvíce frekventovaných hodinách prakticky neprojízdné. 

Daleko vhodnější doba na stěhování v týdnu je kolem oběda, případně během víkendových rán jsou silnice také daleko průchodnější čili ideální na velké stěhování. 

Je to také o správné trase

Když oslovíte stěhovací firmu, většinou vám i naplánuje ideální trasu, na které se dostanete velmi rychle z bodu A do bodu B. Právě stěhováci vědí, že při stěhování je hlavně o čas. Žádný člověk nechce touto činností trávit až příliš mnoho času, spíše chce dát přednost rychlému přesunu všeho zařízení a možnosti co nejrychleji zařídit svůj nový příbytek. 

Pokud se naplánuje trasa, vyhnete se například nechtěnému zdržení z důvodu oprav komunikace nebo předejdete místům, kde se obvykle množí dopravní nehody.

Jak je na tom vjezd a výjezd ke nemovitosti?

Co výrazně usnadní celý proces stěhování je to, jestli bude vjezd a výjezd k nemovitosti dobře dostupný a přístupný. Zkuste minimálně u sousedů zajistit, aby nikdo ve vjezdu neparkoval. Pomáhá například vyvěšení na nástěnku nebo podobné kroky.

Related posts