Jak vybrat šatní skříň do ložnice?

Je jen velmi málo domácností, ve kterých byste nenašli ani jednu šatní skříň. Většinou se jedná o dlouhodobou investici, kterou není radno podceňovat. Bude malá, velká, se zrcadlem nebo s posuvnými dveřmi? Jaká zvolíte madla a úchytky? Odpovědět na tyto otázky musíte ještě před tím, než se pustíte do hledání.

Vše si dobře poměřte

Tím nejdůležitějším parametrem jsou samozřejmě rozměry. Pečlivě změřte prostor, do kterého se má skříň vejít, a rozmyslete si, zda dáte přednost jedné větší skříni nebo několika menším. Skříň vám musí vyhovovat teď i za několik let, proto raději volte o něco větší, než jste původně plánovali.

Budete skříň za pár let měnit, nebo ji chcete mít vyřešenou jednou pro vždy?

Materiál, ze kterého je skříň vyrobená, určuje cenu, ale i životnost. Zatímco skříně z lamina bývají levnější, vydrží maximálně pár let, než je budete muset nahradit. Naproti tomu skříně z masivu jsou velkou investicí, ale máte prakticky stoprocentní jistotu, že při troše péče je zdědí ještě vaše děti nebo vnoučata. Zajímavou volbou jsou také kovové šatní skříně.

Posuvné dveře do malých místností

Dveře vybírejte nejen podle designu, ale také podle toho, kolik prostoru v místnosti máte. Nejčastějším a nejjednodušším uchycením dvířek jsou panty. Jsou levnější, ale při špatném seřízení nemusí dvířka doléhat, a navíc zabírají dost místa. O něco dražší, než panty je kování pro posuvné dveře ve skříních, které ale déle vydrží a značně šetří prostor.

Klasické i posuvné dveře se neobejdou bez madla, kterým je budete otevírat. To by mělo ladit s celkovým designem a barvou skříně. Sázkou na jistotu je kovové madlo se stříbrnou nebo černou povrchovou úpravou.

Zrcadlo, zrcadlo…

Poslední důležitou volbou je to, zda chcete, aby dvířka skříně byla osazená zrcadlem. Ačkoliv může opticky zvětšit prostor a na šatní skříni plní velmi praktickou funkci, ne každý ho chce v ložnici mít. Především pokud bude přímo odrážet postel, nemuselo by vám to být příjemné.

Related posts