Vyžeňte z ložnice strašidlo jménem jarní únava

Malé děti se často bojí, že mají pod postelí bubáka a tak nechtějí spát. Dospělí mají hlavně na jaře opačný problém – nemohou spát tak moc, jak by chtěli.

Internet se doslova hemží zaručenými recepty na boj s jarní únavou. Někde radí pití ovocných šťáv, jinde zase pampeliškový salát. Nic proti ovoci ani pampeliškám, ale pokud se pořádně nevyspíte, svůj organismus jimi neošálíte.

Na jarní únavu zkrátka platí jediná věc – spánek. A když už nemůžete spát dlouho, spěte alespoň kvalitně. Přes den pak buďte hodně na sluníčku, dbejte na dostatek pohybu a nezapomeňte na vitamíny. Jarní únava se vám obloukem vyhne.

Všechno důležité o spaní jsme se naučili ve školce

Mnoho dospělých nostalgicky vzpomíná na léta ve školce, kde po obědě následoval povinný šlofík. V práci nic takového možné není a proto je lepší dát si lehký oběd, po něm si trochu zacvičit a zkvalitnit svůj noční spánek.

Obecné rady vám jen zopakujeme – znáte je totiž už ze školky:

  1. Usínejte a vstávejte ve stejnou denní dobu. Ano, i o víkendu. Pravidelnost je základem dobrého spánku a zatímco u dětí na ni striktně dohlížíme, z našeho spánkového režimu se nějak vytratila.
  2. Dbejte na ticho a tmu. Zařiďte si ložnici tak, aby vás během spánku nic nerušilo. Pokud to nejde, používejte alespoň masku na oči a špunty do uší.
  3. Poslechněte si pohádku. Zapomeňte na televizi a monitor počítače. Jejich záření prokazatelně snižuje produkci spánkového hormonu. Raději si pusťte audioknihu a nechte se ukolébat poslechem oblíbeného příběhu.

Všechny rady jsou ale zbytečné, pokud spíte na nekvalitní nebo staré matraci. Pokud se ráno budíte rozlámaní, není to dobře a neustálé zívání přes den je další známkou, že váš spánek za mnoho nestál.

Nové vybavení ložnice vás nezruinuje

Do každého boje potřebujete správnou zbraň a v boji proti jarní únavě obstojíte jedině s novou matrací. Kvalitní matrace vám totiž zaručí potřebnou oporu a nebude plná roztočů, virů, bakterií a plísní.

Doporučujeme nabídku českého výrobce matrací Tropico, u kterého si můžete vybrat z desítek modelů v akci 1+1 zdarma. Při zařizování ložnice tak ušetříte a můžete si pořídit i nové přikrývky a polštáře.

Related posts