Zahradní lehátko pro příjemný pobyt na vaší zahradě

Zahrada je ideálním místem pro odpočinek po náročném dni v práci i pro víkendové lenošení. Ale ať máte sebepohodlnější zahradní nábytek, na zahradní židli si nepohovíte tak jako na lehátku. Pohodlné lehátko výborně poslouží nejen při opalování, ale podaří se vám na něm i usnout po vydatném nedělním obědě.

Lehátka podle materiálu

Prvním kritériem při výběru jakékoliv zahradního nábytku bude materiál, z něhož je vyrobený. Vybírat můžete mezi:

Dřevo

Dřevěná zahradní lehátka vypadají velmi luxusně, lze je výborně sladit s ostatním dřevěným zahradním nábytkem. Díky přírodnímu materiálu působí velmi příjemně a hodí se do každé zahrady. Dřevěná lehátka mají při správné péči velice dlouhou životnost, je však třeba počítat s jejich pravidelným nátěrem a ošetřením.

Dřevěné zahradní lehátko, zdroj: exterio.sk
Dřevěné zahradní lehátko, zdroj: exterio.sk

Dřevěná lehátka jsou poměrně těžká, proto jsou zpravidla opatřena kolečky pro usnadnění jejich přesunu. Počítejte také s tím, že dřevěné lehátko je celkem tvrdé a pro dostatečné pohodlí budete potřebovat měkké polstrování. To vás však v horkých letních dnech může nepříjemně hřát.

Kov

Kovová zahradní lehátka mají kovový rám většinou z hliníku, ale může být vyroben také z oceli či dalších kovů. Kov dodává lehátku moderní a nadčasový vzhled, hodí se proto k moderním domům i ke kovovém zahradnímu nábytku. Jejich výhodou jsou nízké nároky na údržbu i poměrně nízká hmotnost. Kovová lehátka s textilním výpletem nabízí dostatek pohodlí, ovšem je třeba počítat s tím, že výplet se vlivem užívání a času může zničit a bude ho třeba nahradit.

Umělý ratan

Velmi oblíbeným materiálem pro zahradní nábytek se stává umělý ratan. Ten je velice odolný vůči povětrnostním vlivům, odolá i mrazu a je zcela nenáročný na údržbu. Vysoce ceněná je i estetická hodnota tohoto nábytku. Výplet z umělého ratanu je mnohdy k nerozeznání od ratanu přírodního. Ratanový výplet je upevněn na kovové konstrukci lehátka, je pružný, a proto skýtá příjemné poležení. Výhodou je také nízká hmotnost lehátek z umělého ratanu.

Zahradní lehátko z umělého ratanu, zdroj: exterio.sk
Zahradní lehátko z umělého ratanu, zdroj: exterio.sk

Bambus

Bambusová lehátka se svým přírodním materiálem i dokonalým zjevem řadí k luxusním zahradním lehátkům, která osloví každého milovníka přírodních materiálů i zajímavého vzhledu.

Typy zahradních lehátek

Zahradní lehátka mohou mít mnoho podob. Nejzákladnější podobou je rovné obdélníkové lehátko s polohovatelnou zádovou opěrkou. Tento typ lehátka může být doplněn o podpěrky rukou nebo o pojezdová kolečka. V této podobě naleznete nejčastěji lehátka dřevěná, ale také kovová či ratanová lehátka. Tento typ lehátka lze dokonce zakoupit v dvoulůžkovém provedení, kdy můžete odpočívat v těsné blízkosti svého milovaného partnera.

Zahradní lehátko netradičních tvarů, zdroj: exterio.sk
Zahradní lehátko netradičních tvarů, zdroj: exterio.sk

Velmi oblíbená jsou lehátka, která kopírují tvar lidského tělo a zakřivení jeho páteře. Tato lehátka nabízí velmi pohodlné poležení a umožňují polohu v polosedě nebo v leže. Tato lehátka zakoupíte v provedení kovovém nebo s výpletem z umělého ratanu.

Tip: Nevíte co pořídit vašim dětem? Zkuste je zabavit pomocí elektrických autíček

Výplet z umělého ratanu umožňuje vytvořit i zcela netradiční tvary. Velice luxusně a pohodlně působí oválná ležadla, která spíše připomínají pohodlný gauč. Pro větší pohodu jsou opatřena i textilní stahovatelnou stříškou, která vás může ochránit před přímým sluncem.

Related posts