Potřebujete matraci atypických rozměrů? Nechte si ji vyrobit na míru

Uvažujete o pořízení postele netypických rozměrů? Není čeho se obávat. Mnoho firem nabízí výrobu kvalitních matrací na míru, bez problémů lze zakoupit také postele na míru i rošty netypických rozměrů.

Kdy potřebujete matraci na míru?

Matrace na míru se přizpůsobí téměř jakýmkoliv požadavkům na šířku či délku matrace.  S výškou matrace je to trochu jinak, ta libovolně měnit nelze. Výška matrace závisí na typu matrace, proto pokud požadujete konkrétní výšku, musíte volit mezi druhy matrací o dané výšce.

Délku i šířku matrace potom můžete objednat dle svých představ:

  • Velmi oblíbené jsou matrace s prodlouženou délkou z klasických 200 cm na 210 – 220 cm, proto často i tento rozměr naleznete v nabídce internetových obchodů s matracemi. Prodlouženou matraci mají v oblibě především vysocí lidé, kterým je klasická postel nepohodlně krátká.
  • Širší matrace lze objednat pro jednolůžko, ale i pro netypicky širokou partnerskou postel. Netypicky širokou postel můžete požadovat v případě, že chcete plně využít prostoru v bytě či domě. Může se jednat o využití výklenku místnosti, který je celý využit pro postel. Také úzké ložnice v panelácích vybízejí k improvizaci s rozměry postele. Rozměrově netypické lůžko můžete vytvořit také v místnostech s vysokým stropem, kdy lůžko je umístěno například nad obývacím pokojem.

Matrace na míru

Při objednávce matrace na míru je třeba pečlivě změřit vnitřní rozměry postele a to s přesností na milimetry. Matraci lze potom vyrobit s odchylkou nejvýše 5 mm.

Vybírat na míru můžete nejen rozměr matrace, ale pochopitelně i materiál. Na míru lze nechat vyrobit libovolný typ matrace od obyčejných pružinových matrací, přes taštičkové až po sendvičové matrace pěnové či sendvičové matrace s línou pěnou či kokosovým jádrem. Na míru lze nechat vyrobit dokonce i antidekubitní matrace, které snižují riziko vzniku proleženin u lidí dlouhodobě upoutaných na lůžko. Přečtěte si více o tom, jak vybírat materiál matrace.

Vybírat můžete i mezi potahovými látkami. Pěnové matrace můžete dokonce objednat bez potahové látky. Dále můžete volit sundavatelný potah obyčejný nebo potah vyrobený z nepromokavé látky.

Příplatek za netypický rozměr se pohybuje okolo 10% u matrací do rozměru 100*200, stejně tak je příplatek 10% za prodloužení matrace maximálně do délky 210 cm. Při větším prodloužení matrace počítejte s příplatkem 20% oproti matraci o stejné šíři a délce klasických 200 cm. Dodací lhůta matrace na míru nemusí být nutně dlouhá, někteří výrobci nabízí dokonce dodání za příjemných 5-14 dní.

Postele a rošty

Postel na míru lze objednat u truhláře či dalších specializovaných firem. Zpravidla se bude jednat o postel z masivního dřeva či dřevotřískových desek s povrchem z lamina či dýhy.

Do postelí na míru lze bez problémů pořídit také rošty na míru. Výrobci sice nenabízí výrobu všech typů roštů v netypickém rozměru, ale i tak existuje dostatečně široký výběr mezi rošty laťovými i lamelovými rošty pevnými, polohovatelnými i polohovatelnými pomocí motorku. Stejně jako u matrací i u roštů počítejte s příplatkem 10-20% za netypický rozměr.

Vyzkoušejte si matraci přímo v Praze

Matrace patří k výrobkům, kde trvá určitou dobu, než zjistíte, zda vám vyhovuje nebo nikoliv. Řada prodejců nabízí možnost si ji vyzkoušet a vrátit ji až do 90 dnů od nákupu zdarma zpět. Někteří mají speciální přístroje, který dokáží analyzovat vaši postavu a doporučit vhodnou matraci. Řadu matrací v Praze si můžete osobně vyzkoušet a učinit si přehled, který materiál vám vyhovuje nejlépe.

Related posts