Potřebujete matraci na míru? Poradíme na co nesmíte zapomenout

Uvažujete o tom, že si necháte vyrobit postel netypických rozměrů? S tímto úkolem se popere každý truhlář. Ale jak je tomu s matrací do takové postele? Jaké jsou možnosti a na co byste při objednávce netypické matrace neměli zapomenout? Poradíme vám.

Kdy budete potřebovat matraci na míru?

Matraci na míru nejčastěji objednávají vysocí lidé, kterým nedostačuje běžná délka matrace 200 cm. Spánek s nohami přečuhujícími z postele jistě není ničím příjemným. Vzhledem k poměrně velkému procentu vysokých lidí v naší populaci již řada internetových obchodů běžně nabízí matrace o délce 220 cm, přesto je taková matrace nadále vnímána jako matrace na míru.

Jak velkou matraci budete potřebovat? Obecná poučka praví, že se jedná o součet vaší tělesné výšky a délky chodidla.

Postel netypických rozměrů pořizují také ti, kdo potřebují postel umístit do specifických prostor. V rodinných domech může jít například o výklenek netradičních rozměrů, který si přejeme vyplnit postelí. Stísněné prostory bytů v panelových domech také vybízí k improvizaci.

Zde můžete požadovat buď užší postel, aby zabírala co nejméně místa. Nebo naopak budete potřebovat vyřešit spaní v ložnici úzké jako nudle. Jako ideální řešení se zde nabízí umístit dvojlůžko přes celou šířku místnosti. Ta však zrovna nemusí odpovídat běžně nabízeným rozměrům matrací, a proto bude potřebovat postel i matraci zhotovené na míru. Na trhu se nabízí řada takových luxusních matrací, více zde.

Úskalí spojená s postelí na míru

Při speciálních požadavcích na rozměr postele budete muset počítat s tím, že vše budete tomuto rozměru muset přizpůsobit. Kromě postele na míru budete muset objednat i rošty na míru. Následuje koupě matrace na míru a s ní souvisí také speciální požadavky na rozměry prostěradla. Pokud jste si pořídili prodlouženou postel pro pohodlné spaní vysokého člověka, nezapomeňte také zakoupit prodloužené peřiny a povlečení.

Při koupi roštů a matrací netypických rozměrů počítejte s navýšením ceny. U matrací do rozměrů 100*200 cm nebo při prodloužení do 210 cm bývá příplatek zhruba 10%. Při prodloužení matrace nad 210 cm potom počítejte s příplatkem až 20% oproti stejně široké matraci o délce 200 cm.

Jak objednat matraci na míru?

Prakticky všichni výrobci nabízí možnost objednat matraci na míru. K jejímu vyrobení však budou potřebovat znát přesné rozměry vaší budoucí matrace. Aby byl váš spánek co nejpohodlnější, je potřeba, aby matrace v rámu postele dobře seděla a nehýbala se.

Změřte proto pečlivě vnitřní rozměr rámu postele (šířku a délku) a výrobci ho zadejte s přesností na milimetry. Výrobce je schopen vyrobit matraci s přesností na pět milimetrů.

Z rozměrů matrace můžete libovolně měnit šířku i délku matrace, nikoliv však její výšku. Ta je dána typem matrace, tedy tím, zda se jedná o pružinovou, sendvičovou, taštičkovou či latexovou matraci, více o rozdílech se dočtete na zdravotne-matrace.sk. Dobrou zprávou však je, že na míru lze vyrobit libovolný typ matrace.

Vyberte tedy materiál vnitřku matrace v závislosti na tom, zda preferujete měkčí nebo naopak tvrdší matraci. Potom již zbývá pouze výběr potahové látky. Zadejte své požadavky na to, zda má být potah sundavatelný nebo například vyrobený z nepromokavé látky. A během relativně krátké dodací lhůty získáte matraci přesně podle svých představ.

Related posts