Jak vybrat obraz do bytu?

Chcete si zvelebit svůj interiér zajímavým obrazem? Pokud ano, podívejte se s námi na několik rad, jak vybrat ten pravý. První krok je spojený s tím, o jaký typ obrazu půjde. Pokud se bude jednat o klasiku, budou to moderní obrazy na plátně. Pokud chcete jít současnou cestou, je možné zvolit i neméně oblíbené a vyhledávané fotografie, které jsou také celkem zajímavým hitem v současných interiérech.

Roli hraje i motiv obrazu

Ano, důležité je také to, co bude na vašem obrazu zobrazeno. Vždy by to mělo být něco, co se přímo váže jak k vašemu interiéru, tak se to váže třeba k vašim zájmům. Pokud se podíváme na nejčastější cesty, kterými se lidé vydávají, tak jasně dominuje:

  • Abstrakce
  • Příroda
  • Cestování

Jít ale můžete i individuální cestou, kdy dnes není žádným problémem vybrat si například i takové obrazy, které jsou spojeny s jídlem, nebo s různými moderními motivy ze současného světa.

moderní obrazy

Jakou vybrat velikost?

Obraz by měl být určitě dominujícím prvkem na stěně. Pokud vybíráte vhodnou velikost, můžeme doporučit například hit poslední doby, kam se řadí několikadílné levné obrazy do bytu. Jejich unikátem je to, že se skládají z několika částí, ale pokud se dají na stěnu, tak dohromady vytvoří jeden celistvý a celkem zajímavý motiv. Samozřejmě jít lze i cestou klasiky, které s ohledem na svou velikost také nemusí zklamat. Hitem jsou taktéž spíše větší provedení.

Jaký rám?

Mnoho obrazů dnes koupíme zcela bez rámu, což je také jedna z cest, kterou se můžeme vydat. Pokud na rámu trváte, je určitě dobré volit raději něco decentního. Doba velmi výrazných, těžkých a dominujících rámů je už dávno pryč. A to mimo jiní i proto, že rámy na sebe často dokázaly strhnout mnohem větší pozornost, než samotný obraz, který jsme si vybrali. I na toto při svém výběru rozhodně pamatujte a budete mít jistotu, že zaručeně nešlápnete vedle.

Related posts