Šatna versus šatní skříň: Která možnost vyhrává?

V mnoha domácnostech vládne minimalismus, který se stal stylem oblíbeným v současné době. Proč se obklopovat zbytečnostmi, když vzdušně zařízený byt působí pro mnohé příjemněji? I když je člověk jeho vyznavačem, bez šatní skříně nebo šatny se prostě ve svém domově neobejde.

Minimalismus jako aktuální styl

Designově to vypadá moc dobře, když v obývacím pokoji máte jen minimum nábytku a všemu vévodí velká LCD televize. Přiznejme si však, že bez úložných prostorů se ani v minimalisticky zařízeném bytě neobejdete. Určitě to do ložnice, chodby nebo předsíně bude chtít pořídit Šatní skříně, do nichž uložíte své oblečení, ale také ložní prádlo a ostatní nezbytnosti.

Praktické lamino se snadno udržuje

Nespornou výhodou rodinného domu je, že si pro uložení veškerého oblečení a bot můžete pořídit speciální místnost – šatnu. Je to moderní a praktické. Ovšem v bytě, kde je o prostor nouze, toto obvykle možné není. Tudíž se musíte uchýlit ke koupi skříní, do kterých tyto věci naskládáte. Naštěstí je nabídka v obchodní síti opravdu pestrá. S použitých materiálech vévodí praktické lamino. Je cenově dostupné a jeho hlavní výhodou je, že se velmi snadno udržuje. Obvykle stačí jen přetřít skříně hadříkem a čisticím prostředkem a máte uklizeno. Co se týká dezénů, vyrábějí se šatní skříně velmi často v bílé barvě, oblíbený je také dub sonoma, wenge, a to v kombinaci s dveřmi se zrcadlovou plochou, která prostor ložnice nebo předsíně opticky zvětší.

Vybavení šatní skříně

Tradiční vybavení skříně na šaty představuje šatní tyč, na kterou se věší kabáty a bundy a další druhy oděvů. Neměly by ovšem chybět také police, případně šuplíky, kde byste mohli uložit třeba ponožky či spodní prádlo, abyste měli dokonalý přehled o tom, co v nich máte uskladněné. Šatní skříně se nejčastěji vyrábějí jako dvoudílné nebo třídílné.

Related posts