Letní domácí pohoda? S vlastní terasou rozhodně!

Jaro je v plném rozpuku a v některých dnech počasí venku dokonce připomíná léto. V takovém počasí by trávil čas doma u televize jen málokdo, ne každý z nás má ale náladu vyrazit se opalovat s knížkou na veřejné koupaliště nebo na terásku restaurace. Soukromí, klid a pohoda jsou balzámem na duši a bez pochyb se hůře relaxuje mezi ukřičenými dětmi a nevychovanými dospělými, než na vlastní zahradě. Najděte v sobě podnikavce a vybudujte si svépomocí malou terásku u domu, která bude vaší VIP oázou klidu. Řekneme vám, jak na to, a kde sehnat potřebný materiál.

Vhodná a kvalitní dřevěná prkna jsou základ

Dřevěná terasa ladí ke každému architektonickému typu domu a pokud vyberete kvalitní materiál na výstavbu, bude vám terasa sloužit desítky let. Pro dlouhotrvající krásný vzhled doporučujeme zvolit třeba sibiřský modřín. Dováží se skutečně ze Sibiře, kde vyrůstal v drsném chladném podnebí a jedná se proto o tvrdé, houževnaté a velice odolné dřevo. Měkkým dřevinám se vyhýbejte, zahradní nábytek by mohl snadno pod váhou těla napáchat škody v podobě nevzhledných škrábanců a hlubokých vrypů, kterých se nezbavíte.

WPC prnka – trend moderní doby

Terasové prkna s vysokou odolností jsou také z WPC; směsi termoplastického polyethylenu a dřevěných pilin. Terasa z WPC neklouže, je vysoce UV stabilní a vypadá velmi dobře – je věrnou kopií pravého dřeva. WPC prkna se navíc cenou od pravého dřeva nijak markantně neliší.

Údržba terasy

A aby terasa zůstala dlouho jako nová, je třeba o ni pravidelně pečovat a po sezóně ji dobře zazimovat, tedy zvýšenou péči věnujte terase na jaře a před příchodem zimy. Čištění provádějte vodou alespoň dvakrát ročně, ideální je použít vysokotlaký čistič (wapku). Jednou za čas je také vhodné prkna přetřít ošetřujícím olejovým nátěrem, aby stále odpuzovala vodu, déšť a plísně.

Related posts