Jak mohou vypadat vaše fotografie tištěné na plátně

Fotografie přenesená na plátno může působit naprosto úžasným dojmem, který si v ničem nezadá s originálem skutečného obrazu. Mohou za to zejména technologie, kterými se fotka na plátno přenáší. Nejenom že se při tisku používají speciální barevné inkousty s vysokou trvanlivostí, ale na rozdíl od běžných tiskáren, které používají maximálně 4 barevné inkousty, se k tisku fotografie na plátno používá až 12 různých barevných inkoustů, což zajistí mnohem zářivější barvy a širší gamut, neboli barevný prostor. Důležitou roli hraje také kvalitní plátno, které nasákne mnohem více inkoustu než papír, dodá výslednému obrazu nádhernou plastickou texturu a zabrání nežádoucím odleskům. Obraz si tak budete moci pohodlně prohlížet ze všech úhlů, a vždy bude vypadat naprosto dokonale.

Jaký styl fotografií pro tisk zvolit?

Při tisku na velké plátno si můžete zvolit nejen jednu velkou fotografii, ale také koláž, ve které použijete velké množství menších snímků. Koláže jsou skvělým způsobem, jak tisknout fotografie například ze svatby, kdy máte několik krásných fotografií a nemůžete se rozhodnout, kterou zvolit. Koláž má ještě jednu výhodu. Jelikož jednotlivé fotografie v koláži jsou menší, můžete použít i fotografie, které nemají tak velké rozlišení a samotné by při zvětšení na velké plátno mohly vypadat rozmazaně.

Koláže mohou mít různý tvar, obrázky můžete poskládat vedle sebe do mřížky jako dlaždice, nebo mohou být poskládány nepravidelně a vzájemně se trochu překrývat. Tímto způsobem můžete zamaskovat i některé kompoziční chyby na jednotlivých fotkách.

Sečteno a podtrženo, pokud o fotografii, kterou chcete vytisknout na plátno, přemýšlíte předem a vše si pečlivě rozvrhnete, můžete získat nádherné umělecké dílo, které budou vaše návštěvy obdivovat i po letech.

Related posts