Sedací vaky jsou praktické i pohodlné

Sedací vaky jsou hitem současné doby. Využití nachází nejen v domácnostech. Mnoho lidí si pořizuje sedací vak například i do kanceláře. Důvod je jasný – sedací vak je totiž zajímavým designovým prvkem a současně nabízí prostor pro příjemnou relaxaci. Pokud uvažujete nad koupí sedacího vaku i vy, měli byste vědět, že…

Co je sedací vak a proč uvažovat o jeho nákupu?

Sedací vaky je možné koupit v celé řadě různých provedení. Asi nejznámější je sedací vak Fatboy v podobě obrovského polštáře. Koupit lze ale i jiné tvary – jako je sedací vak v podobě hrušky, kostky, velkého míče a další. Podstata sedacího vaku je vždy stejná – jedná se vlastně o pytel vyrobený z odolné tkaniny (nejčastěji je to kůže, koženka, alcantara, nylon nebo bavlna), který je naplněný speciálními několikamilimetrovými kuličkami z expandovaného a tvrzeného polystyrenu.

Hledáte zajímavý doplněk do interiéru? Podívejte se na poličky z nabytekmagenta.cz

Sedací vak je v první řadě zajímavý designový doplněk, který se hodí do moderních interiérů. Není to ale jeho hlavní účel. Sedací vak funguje především jako příjemné místo pro sezení nebo ležení a nabízí tak příjemný prostor pro relaxaci. Sezení na vaku je navíc zdravé – váha těla se totiž rovnoměrně rozprostírá po ploše vaku a tvar vaku se přizpůsobuje tvaru lidského těla.

Sedací vak, zdroj: sedacivakemi.sk
Sedací vak, zdroj: sedacivakemi.sk

Pro koho je sedací vak vhodný a jak vybrat ten správný?

Sedací vak má i tu výhodu, že je vhodný pro každého. Lenošit na něm mohou dospěláci i děti. Na trhu jsou dokonce i speciální sedací vaky pro nejmenší děti – batolata. Velkou zajímavostí jsou potom vaky pro domácí mazlíčky.

Nedávno jsme psali o dřevěných domech, jsou vhodné i pro vás?

Při výběru sedacího vaku se zaměřte především na jeho kvalitu – vybírejte vaky s větší hustotou kuliček. Hustota polystyrénových kuliček se pohybuje obvykle mezi 10 a 20 gramy na litr a platí, že čím je vyšší, tím lépe. Kuličky se totiž opotřebovávají a po čase je nutné je doplnit. Výběrem kvalitních kuliček dobu výměny výrazně prodloužíte. V druhé řadě věnujte pozornost tvaru – vyberte si pro vás ten nejpohodlnější a také designu – pamatujte na to, že by vak měl designově ladit s celkovou koncepcí pokoje.

Related posts