Pružinové matrace a jejich dělení

Pružinové matrace už dávno nejsou to, co bývaly. Dnes se jedná o daleko kvalitnější matrace, bohužel lidé se jim stále ještě vyhýbají, a to hlavně z toho důvodu, že se stále domnívají, že se jedná o matrace s pružinami, které vystřelují z potahu. I proto u většiny z nás vedou matrace zcela jiné, a to například matrace latexové, matrace ortopedické nebo zdravotní. Jak ale bylo zmíněno, pružinové matrace jsou dnes daleko kvalitnější, proto se u nich chvilku zastavme. 

V současné době je na trhu mnoho kvalitních matrací, do nichž můžeme investovat, abychom se dobře vyspali. Zatímco někteří volí zmiňované latexové nebo ortopedické matrace, najdou se stále lidi, kteří to s klasickými pružinovými matracemi chtějí zkusit. Právě tyto lidi potěšíme, když řekneme, že dnes se pružinové matrace dělí rovnou do tří základních kategorií. 

Klasické pružinové matrace

První kategorií jsou klasické pružinové matrace, které na trhu nejsou příliš vyhledávané. Jedná se o klasické matrace, na které si pamatujeme z dětství. Jinými slovy se jedná o matrace, které mají ocelové pružiny. Na rozdíl od matrací z dětství jsou tyto matrace chráněné dobrou roznášecí vrstvou, která zabraňuje protlačení pružin ven. Nemusíte se tak obávat toho, že byste se probudili mezi trčícími matracemi. 

Mikrotaštičkové pružinové matrace

Dále také existují mikrotaštičkové pružinové matrace, což jsou matrace, v nich jsou pružiny uloženy v jednotlivých textilních pouzdrech (čili v takzvaných taštičkách). Tento typ pružinových matrací je nesmírně pružný, což zajišťuje kvalitní spánek a také maximální pohodlí. Pozor si však dejte na rošty, které k matraci kupujete. Nevhodné jsou lamelové rošty, vhodné jsou spíše deskové nebo laťové rošty.

Taštičkové pružinové matrace 

A do třetice se můžeme setkat s taštičkovými pružinovými matracemi, což jsou matrace, jejichž pružiny jsou uloženy v textilních sáčcích, tudíž nejsou spolu nijak spojeny. Taštičkové matrace se pyšní hlavně skvělými ortopedickými vlastnostmi.

Related posts