Proč je ideální používat infrasaunu právě v zimním období?

Zima je pro infrasauny obdobím, kdy by měly být využívány nejvíce. Pořízení infrasauny přímo do domácnosti je v dnešní době stále častější díky cenové dostupnosti a nízkým provozním nákladům. Nemusíte již tak za účinky infrasauny nikam dojíždět a dopřát si ji mnohem častěji. Kromě pocitu příjemného prohřátí mají infrasauny také velmi významný vliv na lidský organismus a dokáží podporovat jeho imunitu. Což je zejména v zimním sychravém období velmi důležité jako prevence před nachlazením.

Infrasauna – záření jako prevence i posílení imunity

Infrasauny jsou vyrobeny na principu záření infračervených paprsků. Jsou osazovány infračervenými lampami s vlnovou délkou o rozsahu 2-25 mikronů. Pro lidský organismus je optimální vlnová délka okolo 8-12 mikronů. Teplo, vyzařované z infračervených lamp dokáže zahřát svalstvo opravdu do hloubky. Proniká i více, než 4 cm pod lidskou kůži. Dochází také k rovnoměrnému prohřívání.

Infrasauna Mariana 14 990 Kč, zdroj: mountfield.cz
Infrasauna Mariana 14 990 Kč, zdroj: mountfield.cz

Žádná pára a budete se potit až 3x více

Některým z nás je saunování v klasických finských saunách nepříjemné. Jedná se především o osoby s dýchacími obtížemi a astmatiky. Celý proces saunování a prohřívání těla v infrasaunách je naprosto přirozený. Infrasauny jsou vyráběny tak, aby vyzařované teplo bylo co nejvíce podobné teplu, vyzařovanému z lidského těla. Díky tomuto způsobu prohřívání může dosahovat mnohem vyšších účinků pro vaše tělo. V infrasaunách může také docházet až k trojnásobnému pocení, než u klasických saun. Vše ovšem záleží především na kvalitách infrazářičů využitých v jednotlivých druzích infrasaun.

Tip: V interiéru můžete relaxovat i u kachlových kamen nebo zvolit menší krbová kamna, pokud máte méně místa.

Výhody infrasaun ze zdravotního hlediska

Už samotné prohřívání organismu je pro tělo přínosem. Jak se ale účinky saunování v infrasaunách projeví na těle ze zdravotního hlediska? Na toto téma se soustředí týmy profesionálních lékařů a fyzioterapeutů, kteří vliv infrazáření detailně zkoumají. Po důkladných testech zjistili odborníci tyto poznatky.

  • Zvýšení průtoku krve – Při zahřátí těla dochází také k ohřátí tepen a žil. Zvýšení jejich teploty způsobuje zvýšení průtoku krve a tak i lepší okysličení svalů a vnitřností.
  • Snížení tuhosti kloubů – Lékařské výzkumy dokazují přínos infrasaun i v této oblasti. Při zahřátí těla dochází k velmi výraznému snížení jejich tuhosti. Konkrétní příklady ukazují, že při zahřátí tělesné tkáně na teplotu 45 °C dochází o dvacetiprocentní snížení tuhosti kloubů.
  • Snížení rizika svalových křečí – Svalová křeč může vznikat z důvodů kosterního, kloubního či neuropatologického poškození. Křeče se mohou vracet pravidelných intervalech a mohou být velmi nepříjemné a omezující. Právě infračervené záření má pozitivní vliv na prohřátí a uvolnění svalstva, které již nebude tak náchylné k svalovým křečím.
  • Snížení bolesti – Teplo vydávané z infrasaun má také pozitivní vliv na snížení senzitivního prahu bolesti na samotných nervech nebo na nervových zakončeních. Zvýšená teplota těla totiž napomáhá ke zvýšení hladiny endorfinů, které dokáží tlumit bolesti. Infrasauny také pomáhají k zastavení zánětů a urychlení hojení.
  • Zvýšení roztaživosti kolagenových tkání – Tento efekt je ideální zejména při protahování svalstva a celého těla. Při protažení svalstva, které je zahřáto na 45 °C, nedochází k okamžitému stáhnutí svalstva, ale to zůstává dále napnuté a roztažené. Budete se tak cítit mnohem pohodlněji.

Podívejte se na video, jak infrasauna vypadá a kolik stojí její provoz

Related posts