Když bazén, tak zastřešený!

Bazén bez zastřešení v našich zeměpisných šířkách prý nemá smysl. V tom se shodují odborníci i řada uživatelů. Pokud si tedy chcete prodloužit koupací sezonu a každý den z bazénu nelovit listí a další nečistoty, tak určitě. Jaké možnosti existují? 

Zakrytí bazénu je ale vhodné i z čistě technologického hlediska. Chrání filtrační jednotku. Čím větší množství nečistot jí projde, tím rychleji se zanese, což s sebou přináší pokles jejího výkonu. Zkrátka nefiltruje tak, jak by měla. Voda se rychleji kazí, vy jste nucení do ní přidávat větší množství chemie, což stojí další peníze. Stejně jako voda, kterou je třeba doplnit z důvodu jejího odpařování. I tomu vhodné zakrytí bazénu zamezí. 

Čím bazén zastřešit? 

Bazén je možné zastřešit různými způsoby. Cenově nejdostupnější je klasická bazénová plachta. Ale také nejméně praktická. Obzvláště v sezoně, kdy bazén každý den používáte. Její navinování sice usnadní k tomu určený naviják, ale i tak. Kdo má chuť a náladu před každým skočením do bazénu plachtu navíjet a po ukončení vodních radovánek jí zase bazén zakrývat. Je to skutečná otrava. 

Krycí plachta v zimě? Raději ne! 

Ještě více nepraktická je krycí plachta v zimě, kdy většina plachet nevydrží nápor sněhu. Nečistoty se spolu s ním hromadí uprostřed plachty a dříve nebo později stejně skončí v bazénu. Pokud tedy chcete svůj bazén skutečně ochránit, měli byste zvážit investici buď do pevného lamelového, nebo klasického zastřešení.

Investujte do kvality

Například v portfoliu společnosti Bumerang sídlící ve Velkém Týnci u Olomouce (na internetu hledejte pod pojmem zastřešení bazénů Olomouc) specializující se na výrobu zastřešení bazénů, vířivých van a teras najdete zastřešení nízká, vysoká (umožňující pohodlný průchod okolo bazénu), kolejnicová i bezkolejnicová. Perfektně zpracovaná a vyrobená z těch nejkvalitnějších materiálů. 

Mnoho užitných vzorů

Firma disponuje mnoha užitnými vzory a patenty a stále přináší nová řešení. To je také důvod, proč naprostá většina její produkce je určena na export. Se zastřešeními značky Bumerang se můžete setkat po celé Evropě. V nabídce rovněž jsou ekonomicky výhodné varianty zastřešení, které určitě budou vyhovovat vašemu rozpočtu. Když zkrátka bazén zastřešení, tak od firmy Bumerang.

Related posts