Nejvyšší čas investovat do terasy

Nová terasa jakožto další prvek bydlení se těší velké oblibě a není se čemu divit. Najde totiž téměř celoroční uplatnění, přičemž nabídne prostor pro setkávání s přáteli, ranní kávu i koutek pro nejmenší. Rozhodnete-li se pro výstavbu nové terasy, máte dvě možnosti. Tou první, a přirozeně též dražší, je povolání firmy nebo se můžete do výstavby pustit sami. Se správným příslušenstvím a kvalitními terasovými prkny to zvládnete levou zadní a už během léta budete moci grilovat na nové terase.

Vše začíná u prken

Materiálů, jež se dají použít na výstavbu terasy, je celá řada. Mohou to být dlaždice, v tom případě však volte mrazuvzdorné provedení, nabízí se též cihly nebo beton a v neposlední řadě populární dřevo. To dokáže jakoukoliv stavbu oživit, je cenově dostupné a vypadá jednoduše stylově. Terasová prkna koupíte z exotických dřevin i tuzemských stromů. Životnost dřeva snadno prodloužíte pomocí vhodného příslušenství. Rozhodně sáhněte po distančních podložkách, jež významně prodlouží životnost terasových prken a zajistí dostatečnou ventilaci v místech, kde dřevo obvykle po několika letech začíná uhnívat. Distanční podložky na terasy se postarají o snadnější montáž celé terasy. Předběžně kalkulujte s počtem asi patnácti kusů podložek na jeden metr čtvereční plochy. Dalším potřebným vybavením pro výstavbu jsou kvalitní terasové vruty. Vruty volte podle použitého typu dřeva. Ať už se rozhodnete pro terasu ze dřeva či dlažebních kachliček, oceníte rektifikační terče. Ty umožňují úspěšně pracovat s nerovným terénem a v místech, kde je potřeba dorovnat sklon. Terče můžete v případě velmi malého sklonu nahradit granulátovými podložkami.

Pravidelná péče, která se vyplatí

Rektifikační terče se rovněž podílejí na delší životnosti celé terasy. Chrání totiž dřevo před vlhkem, zajišťuje odtok vody i rychlejší schnutí v namáhaných místech. Jestliže potřebujete spočítat počáteční náklady na výstavbu terasy, doporučujeme využít online kalkulace. Na závěr, jakmile budete mít hotovo podle svých představ, nezapomeňte o dřevo pečovat. Vyplatí se vám to. Bude totiž vypadat stále jako nové, uchová si své vlastnosti, odolá zimě i ostrému slunci. Na výběr máte bezbarvé oleje i oblíbené odstíny hnědé, jež na dřevu vytvoří dokonalý film.

Related posts