Zamýšlíte si pořídit zahradní bazén? Určitě vás bude zajímat nabídka na trhu

Čím dál více majitelů nemovitostí si na svou zahradu pořizuje bazén na koupání. Je to příjemné mít doma k dispozici možnost se kdykoliv vykoupat v příjemně chladné vodě, když jsou venku velká vedra. Jaký bazén si koupit?

Plastový bazén, nebo raději gumový?

Když se půjdete podívat do některého z hobby marketů, najdete v něm sortiment bazénů, které se prodávají nejvíce. Jsou to vesměs nafukovací samonosné bazény, jež patří k nejlevnějším variantám, jež jsou dostupné komukoliv. Není zapotřebí nic na zahradě upravovat, maximálně tak plochu, na které bude bazén stát. Stačí jen dokoupit set na čištění vody a koupací sezóna může pro vás začít.

Proč si pořídit zahradní bazény do země

Venkovní bazény se stávají v dnešní době standardem a součástí běžného vybavení okolí rodinného domu. Kdo má dostatečný prostor na své zahradě a rád se koupe, ten si soukromý bazén pořídí. Získá tak možnost se koupat, kdykoliv bude chtít a počasí tomu bude přát. Pokud bude bazén zastřešený, prodlužuje se koupací sezóna na dobu od jara do podzimu. K tomuto účelu se nejlépe hodí zahradní bazény do země, které lze zastřešit poměrně snadno.

Částečně zapuštěné bazény

Pro náročné majitele rodinných domů je určený laminátový nebo plastový bazén z top materiálu s dlouhou životností a vysokou teplotní i mechanickou odolností. Nevadí mu tedy ani česká zima s mrazy pod minus 20 °C. V pohodě vydrží i letní hice a na jeho kvalitě se nic nezmění.

Částečně zapuštěné bazény vyžadují již určité stavební úpravy stejně jako zahradní bazény do země. Jejich bezprostřední okolí může být vydlážděné, čímž se vytvoří prostor pro lenošení u vody. Pěkně se zde budou vyjímat vysazené okrasné trávy a celkový vzhled zázemí pro koupání bude dokonalý.

Nezaspěte. Ideální čas pro pořízení bazénu nastává právě nyní.

Related posts