Jak řešit úložné prostory na balkoně či u předzahrádky?

Naše bydlení nemusí být co do velikosti vždy optimální a tak je třeba efektivně využít každého volného místa. Však komu by se úložný prostor navíc občas nehodil, že? Proto je důležité se zaměřit na to, jakým způsobem nakládáme například s balkony a předzahrádkami. Tyto venkovní prostory mohou být cenným rozšířením bytových jednotek, pokud jsou správně zorganizovány a vybaveny vhodným úložným řešením. Avšak kvůli proměnlivým ročním obdobím je nezbytné zvolit řešení, která budou odolná a vhodná také pro venkovní prostředí. Jak tento problém vyřešit?

Jak najít optimální řešení?

Samozřejmě musíme správně vyvážit poměr mezi relaxačním a praktickým účelem takového balkonu či předzahrádky. Zvláště ve starších bytových domech není jejich užitná plocha velká a proto je třeba volit správná řešení, která trh nabízí.

Vzhledem k venkovnímu prostředí, neboť zdaleka ne všechny balkony jsou vybaveny zasklením, není vhodné užívat dřevěný nábytek nebo skříňky. Zvláště v podzimním či zimním období udělá všudypřítomná vlhkost své a dřevo se tak může začít ohýbat, kroutit nebo postupně hnít. Tento přírodní proces můžete zpomalit různými nátěry a péčí, nicméně se jedná pouze o oddálení nevyhnutelného. Zároveň vynaložíte zbytečně velkou dávku úsilí a energie, kterou byste mohli věnovat hodnotnějším aktivitám.

Do venkovního prostředí s kovovým řešením

Jaké je tedy ideální řešení? Pro všechny balkony či předzahrádky bez 100% zastřešení či zasklení lze doporučit plechový nábytek, který je bytelný, odolný a kromě rozšíření odkládacích ploch poskytne místo i pro těžší předměty, díky vysoké nosnosti vnitřních polic. To platí například i pro mobilní dílenský vozík, se kterým můžete dle libosti manipulovat a využít ho nejen jako úložné prostory, ale taktéž jako stolek při využívání balkonu pro odpočinek.

Dalším praktickým parťákem, který nezabere příliš místa, je dílenský box. Jeho několik pater zásuvek vám zajistí prostor pro drobné předměty, které můžete úhledně uložit. Péče o kovový nábytek je snadná, stačí vám prakticky pouze vlhký hadřík, kterým čas od času setřete potenciální prach nebo nečistoty. 

Pokud tedy stále nevyužíváte plochu svého balkonu či předzahrádky na 100 %, zvažte kovový nábytek, který vám nabízí bytelné a přesto elegantní řešení rozšíření úložných prostor.

Related posts