Jak přežít stěhování? Tipy na stěhovací vychytávky nejen v Praze

Rozhodli jste se přestěhovat do nového příbytku? V takovém případě se musíte opříst pevnými nervy, pokud se tedy nestěhujete se stěhovací firmou, která nabízí stěhovací služby v Praze. V současné době je stěhování s profesionály opravdu daleko lepší než stěhování samostatně, je to psychicky, fyzicky, časově i finančně méně náročné. Pakliže jste se však rozhodli přestěhovat se sami, máme pro vás alespoň několik vychytávek, které vám stěhování trochu usnadní nebo díky kterým stěhováním aspoň přežijete ve zdraví. 

Díky vychytávkám se najednou vyvrátí pořekadlo, že je lepší vyhořet než se stěhovat. Ani stěhování nemusí být taková hrůza, jak se to na první pohled jeví. 

Nejdříve musí být prázdné skříně i spotřebiče

Nejnáročnější na celém stěhování je stěhování nábytku a také spotřebičů Zatímco skříně však můžete rozmontovat a v novém bytě nebo domě zase smontovat, u spotřebičů tomu tak není. V obou případech však platí jedno pravidlo, a sice nejdříve musí být jak spotřebiče, tak skříně prázdné. 

Co se týče spotřebičů, na to se velice často zapomíná. Lidé zkrátka odnesou třeba takovou ledničku, aniž by si uvědomili, že se uvnitř nachází hromada jogurtů, mléka nebo zeleniny. Stejně tak je dobré nejdříve zbavit ledničku námrazy, aby nedošlo k poškození spotřebiče. 

Nejdříve zabalte doplňky

Abyste se mohli přestěhovat, nejdříve je třeba všechno zabalit. Jenže u čeho začít? Při stěhování platí jedno pravidlo, a sice začněte u drobností a u toho, co k životu nepotřebujete. I díky tomuto pravidlu můžete začít balit s předstihem. 

Pozor při balení knih

Největší problém nastává při balení knih, kdy se člověk bojí, aby se krabice nepoškodila a knihy se tak nevysypaly na hromadu na zem. V případě balení knih do papírových krabic se doporučuje balit maximálně deset, dvacet knih. Raději však volte velké tašky z IKEI, které mají trochu lepší nosnost.

Related posts