Dřevěný vzhled teras a podlah

Žít ve stylovém dřevěném domě stále patří k mnoha snům současných lidí. Pochopitelně nejde o žádné zastaralé stavby, ale o bydlení, kde se využívá nejmodernějších technologií ve spojení s klasickým  materiálem. 

Elegance už od pohledu

Dřevo vám umožní snadno vytvořit stylový vzhled vašich interiérů a exteriérů. K jeho výhodám patří dobrá kombinovatelnost s dalšími materiály, čehož se dost využívá. Velmi žádané jsou nyní dřevěné terasy, které mnozí kutilové zvládají svépomocí. V rámci plánů nezapomeňte na vybrání vhodného dřeva, protože jednotlivé druhy se od sebe odlišují strukturou, barvou a vlastnostmi. Terasová prkna se vyrábějí z takových typů dřeva, aby bez problémů odolávala neustále se měnícím venkovním podmínkám. Rozhodnutí padne třeba na dřevinu teak, kde vás potěší živější a různorodější struktura, avšak i lepší škála barev. Zhotovené terasy a stavby budou pěkně barevné. Teak má vysokou trvanlivost a pevnost, vyniká stabilitou při proměnách atmosférických podmínek. 

Nátěry jako zvýšená ochrana dřeva

Realizace plánů ze dřeva je vždy vylepšena tím, když si zvolíte kvalitní materiály a navíc podpoříte jejich přirozenou ochranu speciálními oleji a mořidly. Osmo nátěry na dřevo výrazně prodlouží životnost. Nátěrům na bázi oleje nečiní problém přilnout bez penetrace. Bohatě postačí nanést tenkou vrstvu. Obsahují mnoho pevných částic, tím pádem výborně kryjí. Po natření nezaregistrujete žádné stopy po štětci. Barvu nemusíte ředit, dodává se připravená k okamžitému použití. Osmo nátěry obsahují přírodní oleje a vosky a neodlupují se, nepraskají a neodprýskávají. Dají se používat pro vnější i vnitřní prostory, natřete jimi například fasády, ploty, saunové palubky, dřevěné podlahy, terasová prkna, smrkové palubky, zahradní nábytek, stropy atd. V případě potřeby oprav umožňují jednoduchou i lokální renovaci.

Related posts