Hliníkové zábradlí vás překvapí svou nízkou cenou

Při stavbě i rekonstrukci domu je stavebník mnohdy limitován finančními možnostmi a často nezbývá než volit kompromis mezi kvalitou a cenou. Jinak tomu však je v případě výběru zábradlí. Hliníkové zábradlí pořídíte za výrazně nižší cenu než zábradlí z jiných materiálů, aniž byste museli slevit z požadavků na kvalitu.

Hliníkové zábradlí a jeho využití

Hliníkové zábradlí se vyrábí z vysoce kvalitní slitiny hliníku (EN AW-6063), proto se vyznačuje lehkostí konstrukce. Povrch dílů zábradlí je upraven eloxováním, na povrchu tak vzniká vrstva INOX, která na pohled připomíná nerezové povrchy. Díky této povrchové úpravě je zábradlí elegantní, odolné vůči vlivům počasí a povrchová vrstva také zamezí tomu, aby hliník špinil.

Mezi výhody hliníkového zábradlí patří:

 • nízká pořizovací cena
 • dlouhá životnost
 • bezúdržbovost – oproti nerezovým povrchům či skleněnému zábradlí není třeba často leštit, povrch INOX není náchylný k ulpívání stop po otiscích prstů, kapičkách vody, je odolný i vůči drobnému poškrábání
 • interiérové i exteriérové využití – materiál hliníkového zábradlí je odolný vůči všem vlivům počasí, proto lze hliníkové zábradlí využít nejen v interiéru, ale také v exteriéru.  Hliníkové zábradlí můžete využít jako zábradlí k interiérovému i exteriérovému schodišti, výborně poslouží i jako zábradlí na balkonech, terasách či jako zábradlí u bazénu.
 • nízká hmotnost – nízké zatížení budovy konstrukcí zábradlí
 • snadná montáž – díky stavebnicovému systému je usnadněna přeprava i montáž zábradlí, instalaci zábradlí lze bez problémů zvládnout i svépomocí

Ceny hliníkového zábradlí překvapí

Ačkoliv hliníkové zábradlí pevností a odolností nezaostává za zábradlím z jiných materiálů (ocelové, skleněné, ..), jeho cena je výrazně nižší. Při volbě hliníkového zábradlí můžete ušetřit minimálně 50% nákladů, oproti skleněnému zábradlí je cena mnohdy i 3-5 krát nižší.  Na nízké ceně hliníkového zábradlí se podílí nejen nižší cena použitého materiálu. Na snížení pořizovacích nákladů se podílí také to, že hliníkové zábradlí se dodává ve formě stavebnicového systému.

Zábradlí rozložené na jednotlivé díly se snáze přepravuje, k jeho vyzvednutí na místo (například v případě balkonů atp.) není třeba využití těžké zvedací techniky a ušetřit můžete také za montáž zábradlí, protože lze zvládnou i svépomocí.

Obyčejné vodorovné hliníkové zábradlí bez příček lze pořídit v cenovém rozpětí 750 – 1000 Kč za běžný metr (v závislosti na způsobu kotvení). Zábradlí se čtyřmi vodorovnými příčkami potom vychází na 1 250 – 1 550 Kč za běžný metr. Pro srovnání ocelové zábradlí se čtyřmi vodorovnými příčkami se pohybuje kolem 3 400 Kč za běžný metr. Všechny ceny jsou včetně DPH a nezahrnují montáž a dopravu. Při návrhu zábradlí je nutné řídit se normou ČSN 74 3305, stručný výtah najdete zde.

Stavebnicový systém hliníkového zábradlí

Stavebnicový systém umožňuje nejen instalaci zábradlí svépomocí. Nabízí také snadné přizpůsobení zábradlí libovolnému prostoru. Zábradlí lze kotvit do zdi, podlahy či bočnic schodů a lze ho využít jak v podobě obyčejného madla na zdi podél schodiště, tak jako obyčejné zábradlí bez výplně nebo zábradlí s výplní z vertikálních či horizontálních latí.

Vytvořit můžete také výplň z kombinace latěk orientovaných vodorovně i svisle, případně můžete využít možnosti kombinace hliníkového zábradlí s výplněmi z jiných materiálů – sklo či polykarbonát. Hliníkové zábradlí lze rovněž kombinovat se dřevem, to především v podobě dřevěných madel zábradlí.

Related posts

2 Thoughts to “Hliníkové zábradlí vás překvapí svou nízkou cenou”

 1. tomas

  jo tak tahle firma ví, jak zaujmout, hned bych bral zábradlí i slečnu :-D

 2. Martina K.

  me to zas prijde trochu mimo. dneska uz firmy nevi jak zaujmout, tak musi svliknout peknou holku, aby si jich lidi vsimli? jako fakt nevim, ale tohle mi prijde moc. u takovy firmy bych nekoupila ani sroubek

Comments are closed.