Výběr vhodné matrace na spaní nepodceňte

Bez kvalitního spánku není odpočinek. Možná jste zažili, jaké to je se na posteli převalovat z boku na bok a ráno se probudit s bolestí v zádech. Nekvalitní matrace může být zdrojem těchto potíží. Stačí, aby byla staršího data a opotřebovaná a už neplní tu funkci, jakou by správně měla mít. Dobrá matrace vám totiž podepře vaši páteř tak, aby k bolestem vůbec nedocházelo. Má-li vaše matrace ledacos za sebou, nahraďte ji raději novým typem.

Podle jakých kritérií vybírat matraci?

Lehko se řekne, že si koupíte novou matraci, hůře se to však již provádí. Nikoliv však z důvodu, že by jejich nabídku na trhu nebyla dostatečná. Opak je pravdou. Matrací je celá řada s různými užitnými vlastnostmi, které jsou přizpůsobené požadavkům zákazníků. Vy byste se měli řídit hlavně svou hmotností, věkem i zdravotním stavem.

Vždy se zajímejte o to, pro jako hmotnostní kategorii je matrace určena. Je něco jiného, bude-li na ní spát subtilní žena než stokilogramový muž. Pro děti vybírejte pevnou matraci bez zón, zatímco mladí lidé si často volí zónované matrace s různou tuhostí v jednotlivých částech matrace. Starší lidé naopak vybírají raději měkčí matrace, protože na tvrdém podkladu se jim hůře spí.

Matrace pro kvalitní spánek

I zdravotní stav je důležitý. Máte-li problémy se zády, jistě pro vás bude nejvhodnější zdravotní matrace s ortopedickými vlastnostmi. Kdo se hodně potí, měl by mít matraci s dobře odvětrávaným jádrem. Komu je naopak zima, tomu bude vyhovovat hřejivý chránič. A alergici uvítají hypoalergenní potah, který je bude chránit před bakteriemi a houbami. Jestli vybíráte krycí matraci, můžete se podívat na https://www.matrace-matex.cz/kategorie/22-kryci-matrace. Pružinovou matraci najdete na https://www.matrace-matex.cz/kategorie/19-matrace-pruzinove.

Vedle těchto modelů existují ještě i pěnové matrace, které nabízejí pohodlí a klidný spánek díky použitému materiálu – PUR pěně, líné pěně, studené pěně nebo latexu.

Related posts