Pařížská ulice pro ty nejnáročnější zákazníky

Praha je městem světového formátu, a tak si zde na své přijdou i ti, kteří milují luxus, mají na něj peníze a chtějí za něj utrácet. Své útočiště nachází především v Pařížské ulici, nejdražší lokalitě Prahy. Sídlí zde obchody renomovaných a světoznámých značek, zejména z oblasti módy.

Ulici pro ty nejnáročnější a nejbohatší zákazníky najdete na Starém Městě, v části Praha 1. Spojuje Staroměstské náměstí s náměstím Curieových. Vznikla na přelomu 19. a 20. století, původně se jmenovala Mikulášská třída. Přejmenování je odkazem na známé pařížské ulice, především pak Avenue des Champs-Élysées.

Obchody v Pařížské ulici

Elegantní francouzské ulice připomíná Pařížská nejen logy světoznámých značek, ale také celkovým vzhledem. Staré honosné budovy v kombinaci se stromořadím, které protíná střed této ulice, velké prosklené výlohy a tichý halas a ruch, to všechno zde utváří atmosféru, kterou snad nenajdete nikde jinde v Praze.

Najdete zde luxusní výrobky těch největších a nejvýznamnějších značek. Nechybí Cartier, Dior, Lacoste, Prada, Hugo Boss, Louis Vuitton, Gucci, Dolce & Gabana, Diesel, Bvlgari, Rolex, Burberry atd. Jedním z posledních přírůstků na nejdražší adrese v Praze je i klenotnictví Tiffany.

Adresa je atraktivní nejen pro zákazníky, ale také pro samotné značky. Ulice je vyhledávanou lokalitou, za kterou si obchodníci rádi připlatí. A kolik že zde stojí metr čtvereční? V průměru 25 000 Kč za měsíc. Sami si tak můžete spočítat, jaký nájem platí nějaký menší obchod o rozloze 40 m2. Závratnou částku však na druhé straně kompenzují samotné ceny zboží. Ty se také rozhodně nedrží při zemi.

Na této ulice často potkáte české celebrity – chcete nakupovat po boku Leoše Mareše, Agáty Hanychové nebo Simony Krainové?

Nejvíce zákazníků tvoří zahraniční klientela, v poslední době však stoupá i počet Čechů, kteří se do Pařížské pravidelně vydávají nakupovat. Je to způsobeno především posílením koruny, kdy se u nás začíná zvyšovat počet dolarových milionářů (aktuálně 17500).

Related posts