Kolik stojí filtrační konvice? Cenové rozpětí je široké

Cena filtrační konvice se může pohybovat od několika stovek po tisíce korun. Záleží na tom, co od konvice očekáváte. Mezi nejlevnější varianty filtrování vody patří filtrační láhve. Ty se však hodí spíše na sport nebo na cestování. Pokud však chcete filtrovat vodu doma, je lepší si vybrat filtrační konvici odpovídajícího objemu. Na kolik vás však taková konvice přijde? 

Cena až na prvním místě

Při výběru filtrační konvice je důležité věnovat pozornost ceně. Nejlevnější filtrační konvice lze pořídit v ceně do 500 Kč. Půjde o modely s celkovým objemem do 2,6 litru. Nemůžete očekávat žádný moderní design nebo kvalitní materiály. Přesto takové konvice najdou své využití a splní svůj účel zejména u jednotlivců nebo v nenáročných domácnostech. Pokud hledáte konvici s moderním vzhledem a objemem až 4 litry, s několikastupňovou filtrací, zabruště do nabídky konvic s cenou do 1 000 Kč. Tyto konvice již nabízejí ukazatel životnosti filtru a výběr barev. V nejvyšší cenové kategorii mohou filtrační konvice stát i několik tisíc korun. Půjde o špičkové modely se všemi funkcemi a doplňky, které si dokážete představit. Pokud hledáte filtrační konvici s objemem až 5 litrů, moderním designem a špičkovým filtračním výkonem, počítejte s cenou kolem 2 000 Kč. 

Filtrační konvice vás může stát až 7 000 Kč

Nejdražší filtrační konvice vyrobené z nerezu či ze skla vás mohou vyjít až na cenu okolo 2 000 Kč. Počítat však můžete s několikastupňovým čištěním a ekonomickým provozem, ale také velkou kapacitou. Pokud potřebujete posunout úpravu vody na vyšší úroveň, jsou k dispozici také destilační konvice. Náklady na pořízení těchto výrobků mohou dosáhnout až 7 000 Kč. Vodu si můžete doma filtrovat levně i draze. Vše záleží na vašich potřebách a rozpočtu. Většinu běžných filtračních konvic však pořídíte v cenové relaci okolo 1 000 Kč. Tyto filtrační konvice budou určitě plně dostačovat vašim potřebám. 

Nejen cena rozhoduje

Až budete přemýšlet nad tím, jak vybrat filtrační konvici, myslete na to, že je důležité kromě ceny zohlednit také další parametry, například objem konvice nebo její užitné vlastnosti. Nezapomínejte na to, že i samotný filtr bude třeba čas od času vyměnit, takže je nutné s tím počítat při výpočtu celkových nákladů spojených s vlastnictvím filtrační konvice.

Related posts