Feng Shui ve vaší ložnici

Z hlediska Feng Shui je ložnice jedna z nejdůležitějších místností. Má velký vliv na náš život, protože zde čerpáme energii do dalšího dne. Čím je energie silnější a pro nás přívětivější, tím je to samozřejmě pro tělo a naše zdraví prospěšnější. Jaké jsou zásady při zařizování ložnice podle Feng Shui?

Jaká bude funkce ložnice?

Než začnete vytvářet ložnici v souladu s Feng Shui, musíte vzít v úvahu

  • kdo ji bude využívat
  • jaké bude plnit funkce

Ložnice je místo, kde mladý pár bude nejen spát, ale také si bude užívat intimní chvíle, nebo zde plnit pracovní resty. Starší pár zase ložnici využije častěji k povídání a odpočinku. K těmto funkcím je nezbytné při vytváření ložnice přihlížet.

Doporučuje se ložnici umístit co nejdále od vchodu do bytu (nikoliv někdy mylně uváděné dveře pokoje). Čím dále se nachází, tím se člověk cítí bezpečněji. A díky pocitu bezpečnosti se zvyšuje také síla spánku a načerpaná energie.

Rozložení nábytku v ložnici

Velkou roli hraje i rozložení nábytku v ložnici. Postel by měla být postavená pelestí ke stěně, čímž je opět zajištěna opora a ochrana zezadu. Pelest by však neměla být ani pod oknem, ani směrem ke dveřím.

Dřevo preferuje filozofie Feng Shui, zdroj: shutterstock.com

Co se týče samotného provedení postele, tak to by mělo být dle Feng Shui vyvedeno z přírodních materiálů (ideální je masiv). Matrace by měla poskytovat oporu páteři a přizpůsobovat se lidskému tělu. To nejlépe splňují matrace určené pro lamelový rošt například matrace Natural Bio Color.

Nad postel nedávejte žádné těžké předměty, které by vás mohli ohrozit a snížit pocit bezpečí. Zapomeňte na těžké obrazy, poličky a podobně. Co se týče lampičky, je ideální ji umístit na noční stolek, nikoliv pověsit nad postel na zeď. Z postele byste pak měli snadno vidět na dveře, ale pozor, nohy by neměly směřovat rovnou do dveří.

V ložnici musí být klid

Je důležité myslet také na váš klid, který je pro spánek nesmírně důležitý. Vyhněte se všemu, co by mohlo narušovat váš spánek. Dobrým příkladem jsou třeba tikající hodiny nebo domácí zvířata, které jsou často aktivní i v noci. Barvy v místnosti by měly být spíše tmavší a tlumené, protože právě tmavé barvi mají tendenci vyvolávat pocit bezpečí.

Umístění vzhledem ke světovým stranám

Na spánek má velký vliv umístění vzhledem ke světovým stranám. Ložnice na východě bude od rána oslněna silnými slunečnými paprsky, které vám nedají dospat. Podobně pak působí i jižní strana, která dodává aktivní energii, ale usínání v takové ložnici může být těžší. Chcete-li si ráno přispat, zvolte západní stranu, která je charakteristická větším klidem a mírnější energií. Chcete-li však jen spát, nejklidnější energii vám nabídne severní strana.

Related posts