Druhy svíček, které neškodí zdraví. Vyhraje u vás vosk nebo sója?

Vonné svíčky jsou oblíbenou bytovou dekorací. Vnáší do interiéru příjemnou vůni, která nastoluje klid a pohodu. I když se v naší nabídce nenajdou zdraví škodlivé alternativy, na trhu obecně se jich pár najde. Po jakých svíčkách sáhnout, abyste měli jistotu, že vám nijak neublíží? 

Včelí vosk jako stará známá klasika

Mezi stále oblíbené svíčky, které běžně zakoupíte i na vánočních jarmarcích či trzích, se najdou i ty z včelího vosku. Mluvíme o starou známou klasiku, která je zdravotně nezávadná. Jejich vůně je velmi příjemná, navíc vydrží daleko déle než parafínové alternativy. Hoří totiž pomaleji a nevylučují žádné škodlivé toxiny do ovzduší. 

Svíčky z tohoto materiálu ocení mít doma především alergici. I když nejsou veganské, nevyvolávají žádné astmatické nebo alergické reakce, spíše naopak čistí okolní prostředí.

TIP: Jak se starat o broskev

Palmový olej ryze bez kouře

I když se palmovému oleji snažíme vyhýbat především při koupi sladkostí či obecně potravin, pokud stojíme o domácnost plnou vonných svíček, neměli bychom ho zatracovat. Svíčky vyrobené z palmového oleje jsou nejen zdraví nezávadné, ale také při hoření nevypouští takřka žádný kouř. Opět hoří opravdu dlouho čili nemusíte co třetí den běžet pro nové.

Sójové svíčky jako oblíbený trend dnešní doby

Náš seznam neškodlivých vonných dekorací uzavřeme sójovými alternativami. Ty jsou především v poslední době velice oblíbené, jelikož se jedná o veganské provedení populárního doplňku. Jejich životnost je opravdu vysoká, při hoření se navíc nevytváří žádné škodlivé látky. 

Při výběru sójových svíček však upněte svůj zrak na složení. Vyhýbejte se takovým, které obsahují pesticidy nebo herbicidy (čili geneticky modifikované rostliny). Bio kvalita je v tomto případě trefou do černého.

Related posts