Každá nemovitost je postavena na nějakém pevném základu, přičemž neexistuje žádný standardizovaný rozměr. Pokud tedy plánujete realizaci rodinného domu, ale třeba i garáže či chaty, neobejdete se bez základové desky. Při navrhování optimálního řešení je přitom nezbytné zohlednit různé parametry od vlhkosti, počasí a půdy až po rozpočet.
Prvně záleží na tom, jak vypadá projekt rodinného domu. Základové desky se odvíjí totiž i od toho, jestli má být nemovitost podsklepená, nebo nikoliv.
Průběh výstavby základové desky
Prvně dochází k zaměření geodetem a montáži laviček, a poté se sejmou skrývky bagrem a přesunou se na vámi určené místo. Skrývku pak můžete ještě nějak využít. Následně se srovná terén bagrem a nivelační technikou, a nakonec se vykopou základové pásy. Po začištění těchto pásů se položí uzemnění pro montáž hromosvodu a natáhnou se inženýrské sítě.
Konečně na řadu přichází vylití základových pásů betonovou směsí. Rozvedou se kanalizace, voda a elektřina v základové desce, udělá se bednění kolem obvodu stavby a naveze se kamenivo, rozhrne se a nahutní se po vrstvách.
Před finálním vylití betonové směsi se ještě položí armovací kari síť. Přesně tak se připravují základové desky na klíč. Zní to jednoduše, ale není to nic, co byste zvládli sami. Stačí si jen najít vhodného dodavatele, který dodrží termíny.
Vy se nemusíte o nic starat
Základové desky se používají nejen pro stavbu rodinných domů, ale třeba i pro bazény a plastové jímky. Jestliže hledáte možnost realizace na klíč, podívejte se do nabídky společnosti TS stavby s.r.o. Vedle základových desek má v portfoliu služeb taktéž výkopové práce. Realizuje i opěrné zídky, drenážní systémy a odklízení sněhu ze střech. Snaží se nabídnout zákazníkům komplexní služby na míru, a to s maximální precizností.