Představujeme granitové dřezy, to nejlepší do vaší nové kuchyně!

Budujete novou kuchyni a přemýšlíte o tom, jaký dřez zvolit? Představíme vám dřez z přírodních materiálů, který je odolný proti poškrábání i proti jinému poničení, či úplnému zničení. Navíc vám ušetří spoustu času, jelikož úspěšně odolává i trvalému znečištění. O co se jedná? Jaké další výhody do vaší kuchyně přinese?

Jaký vypadá granitový dřez?

Granitový dřez se liší svým vzhledem i vlastnostmi od běžného nerezového, keramického či plastového dřezu. Jedná se o tzv. dřez z kompozitních materiálů, tedy z kamene a z pojiva. Většinou se jedná o kombinací drcené žuly, nebo křemene s odlišným množstvím a druhem pojiva. Jedná se tak o jeden z nejmodernějších druhů kuchyňských dřezů na trhu.

Povrch dřezu není dále upravován, díky tomu je zaručena i vysoká odolnost proti chemickým látkám, které jsou obsaženy v různé míře v čistících prostředcích. Ani látky obsahující barvivo nedokáží dřez z tohoto materiálu zašpinit, či jinak znehodnotit.

Rovněž ostré kuchyňské nože v něm nedokáží zanechat rýhy. Kapky vody nezanechávají nevzhledné fleky, což jistě ocení domácnosti, které mají problém s tvrdou vodou. Při běžném používání je dřez téměř nezničitelný. Díky svým vlastnostem a atraktivnímu vzhledu se stává čím dál tím oblíbenější.

Výhody

Granitový dřez má několik zásadních vlastností, které by se daly označit za pozitivní. Jmenovitě můžeme uvést:

  • vysoce odolný proti zničení
  • dlouhá životnost
  • stálobarevnost
  • moderní design
  • hygienická nezávadnost / antibakteriální vlastnosti
  • nenáročnost na údržbu

Výhodou je, že konstrukce granitového dřezu lze rozšířit mnoha prvky, které dříve nebyly možné. Jedná se o různé netradiční tvary, odkapávače, odtoky, umístění baterie, apod. Nejluxusnější variantou je pak kompletní kuchyňská deska vytvořená z granitového materiálu.

Nevýhody

Za nevýhodu granitového dřezu by se dala označit vyšší pořizovací cena, avšak vzhledem k uvedeným vlastnostem se vyšší počáteční investice brzy vrátí ve snadnější údržbě a dlouhé životnosti. Zatímco dříve (před rokem 2011) byly granitové dřezy velice nákladné, v současné době se pořizovací cena dřezu o velikosti  860 x 500 mm pohybuje od 3 000 Kč. Samozřejmě je většinou stejně jako ostatní druhy dřezů prodáván bez baterie či dalšího příslušenství.

Granitový dřez, zdroj: vodovo.cz
Granitový dřez, zdroj: vodovo.cz

Na co si dát pozor?

V případě granitového dřezu je dobré zaměřit se i na to, jaké je v něm užito pojivo a technologie. Nejhůře z testů vychází pojiva polyesterová a polyurethanová, nejlépe naopak polymethylakrylátová. Technologický rozdíl pak spočívá v úpravě křemičitého písku, v jednom případě jsou zrnka lámaná, ve druhém zaoblovaná a speciálně míchaná v různých zrnitostech. Druhá varianta je pak kvalitnější.

Pokud se rozhodnete pro koupi granitového dřezu, dejte pozor na to, zda je z kamene vytvořen celý odlitek. Některé levnější kusy totiž nejsou vyrobeny celé z granitu, ten tvoří jen jejich povrchovou vrstvu, která nedokáže zaručit stejně kvalitní vlastnosti. Většina z levnějších kusů je pak prodávána na internetu, kdy z obrázku není jednoduché rozeznat rozdíl. Doporučujeme si tedy nejdříve vybraný dřez prohlédnout osobně a pak případně koupit..

Related posts

One Thought to “Představujeme granitové dřezy, to nejlepší do vaší nové kuchyně!”

  1. Hanz

    Můžu potvrdit garnitový dřez je opravdu super. Hlavně toho hodně vydrží. :)

Comments are closed.