Zpestření bytu díky žaluziím a plisé

Přežitek záclon je ten tam. In jsou žaluzie nebo rolety, které se designově perfektně hodí do vašeho bytu.  Potrpíte-li si na „teplo“ látky, ale rádi byste si do vašeho bytu nechali nainstalovat žaluzie, nabízí se vynikající řešení  – plisé.

A co že to je „to plisé“?

Tato vymoženost v sobě skrývá doslova a do písmene látkovou žaluzii. Princip je založen na skládané látce do tvaru žaluzie, jejíž propustnost světla se ovládá pomocí naklopení žaluzií nebo jejím vysunutím. Pokud jste náročný uživatel, i zde si přijdete na své. Plisované látky jsou vyrobeny s různým stupněm propustnosti světla, tkanina může být opatřena vrstvou perleťových nátěrů, které odráží více světla do místnosti.

Plisé žaluzie, zdroj: dopos.cz
Plisé žaluzie, zdroj: dopos.cz

Látka s napařovanou hliníkovou vrstvou potlačuje tepelné záření a tím omezuje přehřívání interiéru. Zvolit si můžete z neobvyklých tvarů skládání látky a různých způsobů ovládání. Tento systém představuje snadnou a vzhlednou náhradu za těžké záclony, které na sebe chytají spoustu prachu, výparů a nečistot. Údržba je velice snadná, rychlá a časově nenáročná.

Jaký je rozdíl mezi plisé a klasickou žaluzií?

Jistě jste se dočetli, že skládaná žaluzie se do bytu hodí daleko více, než klasická záclona a zejména v případě, že jste alergičtí na roztoče, jste kuřáci anebo máte malé děti. Záclony v sobě drží spoustu nečistot, na rozdíl od vzhledného plisé. Ale v čem je jiné než klasická žaluzie? Plisé můžete vytahovat a povolovat do libovolné délky v okně, a to umožňuje zastínit pouze část místnosti. Tento systém umí vytvořit kompaktní stínící pruh v libovolné šířce, což klasická žaluzie neumí.

Plisé žaluzie, zdroj: dopos.cz
Plisé žaluzie, zdroj: dopos.cz

Ty nejnáročnější zákazníky uspokojí i plisé se dvěma látkami, které umožní měnit látky v závislosti na intenzitě světla, počasí, ročního období anebo dle vaší nálady. Tento typ žaluzií plní primárně stínící funkci a sekundárně je dekorativním doplňkem do vašeho domu.

Úspora se žaluziemi a kouzlo moderní ho bytu

Žaluzie jsou velice oblíbené zejména díky charakteristikám, které ostatní stínící aparáty nemají.

 • Široké spektrum látek a velký výběr materiálu
 • Úspora energie a termoregulační efekt
 • Elegantní vzhled
 • Různé tvary finální podoby žaluzií
 • Vhodné do každé místnosti
 • Různé možnosti zastínění
 • Snadná údržba
 • Snadný systém ovládání

Pokud uvažujete o koupi žaluzie, informujte se o všech jejich výhodách a provedeních na dopos.cz

Related posts

One Thought to “Zpestření bytu díky žaluziím a plisé”

 1. Garol.cz

  Dobrý den, velice pěkný článek. Nemyslím si, že záclony jsou již hitem minulosti, stále si najdou mnoho fanoušků. Nicméně je pravda, že v nových domech je častěji volena roleta a žaluzie. Každopádně ještě jednou chválím článek.

Comments are closed.