Zeptejte se online rádce, jak ušetřit na energiích

Otázka financí se týká téměř každé české rodiny. Často se náklady na bydlení zvyšují s příchodem zimy. Jestliže vás také zajímá úspora energií, využijte bezplatného online rádce, který kombinuje internetový vyhledávač a osobní poradenství s praktickými tipy. Rady vám pomohou rozhodnout se pro ideální řešení vašeho bydlení tak, abyste výrazně snížili náklady na energie, vodu nebo získali dotace.

Jednoduché triky, jak ušetřit

Řadu úspor můžete udělat díky jednoduchým radám. Například úspora vody se dá zajistit tím, že kohoutek opatříte šetřičem vody, popřípadě toaletu vylepšíte o fázové splachování. Veškeré příslušenství a šetřiče koupíte online a stejně tak v hobby marketech. Bojujete-li s únikem tepla přes stará okna či dveře, vylepšete je o těžké tlumené závěsy, které vám dodají nejen soukromí, ale zároveň zamezí nežádoucímu úniku tepla. Ušetřit můžete též pravidelným větráním. To by především v zimním období mělo být krátké a intenzivní. Při úniku tepla mohou pomoct rovněž izolační pásky okolo oken a dveří.

Vyplatí se rekonstrukce?

Stojíte-li před otázkou rekonstrukce, rozhodně zvažte i výměnu střechy, kudy často uniká poměrná část tepla a stejně tak kompletní výměnu oken, čímž výrazně ušetříte. Svůj domov můžete proměnit v chytrou domácnost díky solárním panelům, větrné elektrárně nebo malé vodní elektrárně. Všechny navrhované modely vám garantují úspory energie. Solární ohřev vody a výrobu elektřiny zabezpečují FV panely se snadnou obsluhou i údržbou. Nejen v otázkách úspory elektřiny se smíte online poradit s energetickými znalci, kteří zdarma poradí a mohou vám sestavit analýzu energetické náročnosti domu. Stejně tak jsou plně k dispozici v momentě, že řešíte dotace. E.ON rádce se zabývá též ekologickými otázkami a řeší třídění odpadu, eventuálně vám podá informace o alternativních dopravních prostředcích.

Related posts