Zastřešení terasy pomocí hliníkové pergoly

Terasa je báječným místem k odpočinku a k setkávání s přáteli. Už jste přemýšleli, jak tento prostor udělat ještě pohodlnějším? Můžete vyzkoušet zastřešení díky instalaci hliníkové pergoly se stahovací střechou. 

Střecha pergoly s termoizolačními vlastnostmi

Zastřešení, které nevyžaduje údržbu, patří vždy k oblíbeným možnostem. K velkým přednostem patří, že si hliníkovou pergolu můžete nechat vyrobit na míru a dostanete záruku pět let. Využijete ji deset měsíců v roce, není určená jen proti sněhu, jinak skvěle odolává i silnému větru a dešti. Vysoká odolnost a výborné termoizolační vlastnosti předurčují, že se budete cítit pohodlně i během horkého letního období. Od pergoly se stahovací střechou očekávejte, že vám během zimy neubere světlo v interiéru. Střecha byla vyrobena z nepromokavého třívrstvého PVC s hliníkovými profily. Jde o pěkné a funkční řešení, kdy lze vzhled doladit barevným nalakováním. Konstrukčně se dá přizpůsobit, stačí se rozhodnout, jestli má být nenápadná, či naopak hodně výrazná. 

Pergoly z hliníku v několika variantách

Vždy je dobré mít na výběr. Hliníkové pergoly seženete se sloupy, bez sloupů nebo jako samostojné. U modelu bez sloupů vám nikde nepřekáží nosné konstrukce, ale i tak střecha vyniká pevností, stabilitou a dobrou odolností proti povětrnostním vlivům. V porovnání s běžnou markýzou počítejte s delší životností, ale bez možnosti doplnit boční stěny. Samostojná se obejde bez ukotvení u stěny domu a půjde o zajímavou výzdobu zahrady. Prakticky ji umístíte kamkoliv do volného prostoru. Pochopitelně bude rovněž vybavena posuvnou střechou. Pro údržbu úplně postačí občasné omytí hadicí, nic víc nedělejte. Jde o lehkou konstrukci, která nijak nezatíží budovu, u jaké bude postavena. S dodanou střešní plachtou se dá snadno manipulovat, je ohebná. Integrovaný motor umožňuje stahování a roztahování díky ovladači nebo stisknutí tlačítka.

Related posts