Významné stavby a osobnosti jako samolepka na zeď

Už jste vaše zdi zkoušeli namalovat ostrou barvou, zkombinovat barvy či odstíny, pověsit na ně obraz, ale stále to není to pravé? Nebo toužíte po změně, ale už nevíte kam pro inspiraci? Pak by vám neměl uniknout hit doby, kterými jsou samolepky na zeď. Vybírat můžete z mnoha motivů. Možná jsou právě to, co hledáte!

Kde koupit?

Největší výběr samolepek je samozřejmě na internetu, kde je nepřeberné množství obchodů a lákavých nabídek. Snad každý si zde musí najít svůj vytoužený motiv. Vybírat můžete například i na stránkách lepime.cz, kde objevíte klasické nálepky od zvířat po abstraktní motivy. Nyní je však dostupná již i nová kolekce, která zachycuje některé výrazné osoby své doby a unikátní stavby evropských měst, nechybí například zpracování šikmé věže, nebo egyptského faraona Tutanchamona.

Tutanchamon samolepka na zeď, zdroj: lepime.cz
Tutanchamon samolepka na zeď, zdroj: lepime.cz

Možná právě tyto stylové samolepky chybí vašim zdem. Jsou totiž nezbytným doplňkem moderně zařízených interiérů. Jsou v jednobarevném provedení, které je decentní, přitom jedinečné a velmi jednoduše se tak kombinuje s ostatními barvami. Ceny za samolepku z kvalitní vinylové fólie Oracal 638 se pak pohybuje od 499 do 1199 Kč. Částka je odvozena od velikosti vybraného motivu.

Marilyn Monroe samolepka na zeď, zdroj: lepime.cz
Marilyn Monroe samolepka na zeď, zdroj: lepime.cz

Proč si vybrat známé osobnosti a stavby?

Proč si umístit známou osobnost či stavbu na svou zeď? Odpovědí je nezměrné množství a jistě si každý najde své. Jedná se o motivy, které se nyní ve velikém tisknou na oděvy či šperky, jsou symbolem něčeho výjimečného.

 

Samozřejmě důvody můžou být i osobnější. Byli jste například na dovolené v Londýně a máte na ni samé skvělé vzpomínky? Proč si trochu tamější atmosféry nepřinést i do svého interiéru například v podobě samolepky Big Benu? Postačí přeci i odůvodnění, že zkrátka obdivujete gotický styl. Vaše práce požaduje, abyste byli neustále kreativní? Co pohled na Marilyn Monroe, nepomohl by? Rozesměje vás pokaždé Charlie Chaplin? Proč si jej nedat na zeď, aby každý pohled na něj vykouzlil úsměv na vaší tváři? Podělte se s námi v diskuzi o vašich důvodech a názorech.

Big Ben samolepka na zeď, zdroj: lepime.cz
Big Ben samolepka na zeď, zdroj: lepime.cz

Jak samolepky nalepit?

Možná si děláte obavy, zda ji dokážete sami dobře nalepit, když společně se zásilkou nepřijede i profesionál a vy zrovna nejste kutil? Nemusíte se však bát, ke správnému nalepení vám postačí znát několik základních informací. Většina motivů je dodávána již sestavená jako na obrázku. Dále pokračujte se pokračuje dle těchto kroků:

  1. Nejprve by měl být povrch, na nějž chcete samolepku umístit, zbaven nečistot a prachu (zároveň se nedoporučuje lepit samolepky na čerstvou malbu tzn. první 1-2 týdny)
  2. Před nalepením je dobré samolepku vyndat na rovnou zem a nechat ji nějakou dobu v místnosti, jejíž zeď bude zdobit. A to z důvodu, aby si zvykla na zdejší teplotu (měla by se pohybovat při lepení mezi 10-30°C). Samolepku není vhodné lepit tam, kde jsou velké změny teplot a vysoká vlhkost, zkracuje se tak její životnost.
  3. Když máte vše připraveno, pak jednoduše, avšak důkladně přitiskněte samolepku na zeď, aby se přilepila (drobné nerovnosti na zdi je nutné do samolepky promítnout pomocí hadříku nebo válečku na tapety). Poté pomalu odstraňujte přenosovou fólii, a to pod ostrým úhlem, samolepka tak zůstane na zdi. Pokud se odlepuje spolu s přenoskou, je nutné se vrátit kousek zpět a zkusit to znovu.

Jak se říká, obrázek vydá za tisíc slov a pohyblivý je nejlepší! Podívejte se na jeden z mnoha video návodů na internetu.

Related posts

2 Thoughts to “Významné stavby a osobnosti jako samolepka na zeď”

  1. Maria

    co kdyz budu chtit po nejakym case samopleku ze zdi sundat, zustane po ni flek?

  2. Nada

    Ta Marilyn je naadhernaa. Nemate ji nekdo, ze byste mi rekli, jak vypada v realu???????

Comments are closed.