Vybírejte podlahu s rozmyslem

Podlaha je základem každého bytu, ráno když se probouzíme, stoupáme na ni holýma nohama, přes den ji příležitostně využíváme i místo křesla nebo sedačky. Zařizujete-li si nový byt, určitě nenechávejte výběr podlahy na poslední chvíli. Na trhu je aktuálně velké množství různých druhů podlahových krytin a orientovat se v nich bývá občas dost složité. Mezi tradiční problémy patří chybné zaměňování linolea a PVC.

I když se na první pohled může zdát, že se jedná o stejný druh podlahy, je mezi nimi jeden velmi podstatný rozdíl. Zatímco PVC je vyráběno uměle, linoleum je přírodním produktem. Jeho koupí tak šetříte i životní prostředí, jelikož je vyráběno z obnovitelných zdrojů. Linoleum je univerzální podlahovou krytinou, která se hodí do většiny prostor v bytech, domech i kancelářích. Snad jediný prostor, kam není nejvhodnější linoleum pokládat je koupelna kvůli vysoké vlhkosti, která linoleu nedělá dobře.

Do ostatních prostor je naopak ale velice vhodné, protože patří mezi podlahové krytiny s velkou odolností proti prošlapání i drobným nehodám. Stejně tak se může chlubit dobrou protihlukovou funkcí a velkou životností. Oproti jiným typům podlahových krytin, jako je například dlažba, vyniká i dobrými tepelnými vlastnostmi. Přírodní linoleum je vhodné i pro rodiny s malými dětmi, protože je antibakteriální, antistatické a velmi lehce se ošetřuje. Pravidelnou denní údržbu stačí provádět pouhým setřením ať už na sucho nebo na vlhko.

Budete-li na našem trhu hledat opravdu kvalitní přírodní linolea, pak se určitě podívejte na nabídku firmy Meister, kterou najdete na jejich stránkách www.meister-podlahy.cz. Na výběr zde máte přírodní linoleum hned v několika dekorech a provedeních. Tato německá linolea jsou vyráběna z oleje lisovaného z lněných semen, ke kterému se přidává přírodní pryskyřice a vápenná dřevěná moučka. Přírodní linolea Meister z kolekce  LIB | LIC 400 S mají navíc i speciální protihlukové kašírování.

Related posts