Vyberte si netradiční jídelní servis pro vaše stolování

Pokud chcete povznést svou kulturu stolování na vyšší úroveň, dozajista se neobejdete bez kvalitních a zároveň designově zajímavých jídelních potřeb. K nim lze nepochybně počítat jídelní servis, příbory anebo prostírání. Nejen jídlem totiž živ je člověk.

Také si rádi pochutnáte na dobrém jídle? Potřebujete k tomu ovšem náležité prostředí? Příjem potravy již dávno není pouze záležitostí životní nutnosti, ale dnes jde rovněž o kulturu stolování. Koneckonců dlouhodobě platí, že byste měli jíst v klidu a v příjemném prostředí, neboť i tak pozvednete kvalitu svého stravování o stupínek výše. Zdravá strava je tedy jednou, nikoli jedinou cestou k tomu, abyste se cítili lépe.

Co se týče stolování, je snad z výše zmíněného dobře patrné, že jsou velice důležité nejrůznější jídelní potřeby, s nimiž dennodenně přicházíte do styku. Kromě jednotlivých potřeb si pochopitelně můžete pořídit i celé jídelní soupravy a neobejdete se ani bez prostírání. Pojďme se tedy na některé prvky zaměřit o něco více a řekněme si o nich alespoň pár slov.

Jídelní servis pro všechny příležitosti

Jídelní servis již drahně let neplní pouze praktickou funkci, ale zákazníci věnují nemalou pozornost rovněž jeho designu a výrobci na to samozřejmě pamatují. Aktuálně tak můžete vybírat z pestrého sortimentu jídelního servisu, který přinese do Vaší jídelny neotřelé prvky a s nímž se stane snídaně, oběd i večeře nejen požitkem pro Váš chuťový smysl, ale také vizuálním zážitkem.

V současné době se přitom můžete potěšit jídelním servisem mnoha tvarů a barev, což platí i pro použité materiály. Keramika, nerez, porcelán, sklo nebo proutí – to všechno si může najít pevné místo na vašem stole. Základem jídelního servisu jsou pochopitelně hluboké a mělké talíře, ale jistě využijete také mísy, misky, šálky a hrnky či nejrůznější konvice. V této oblasti zkrátka máte z čeho vybírat.

Stolování na terase pro parné letní dny, zdroj: shutterstock.com
Stolování na terase pro parné letní dny, zdroj: shutterstock.com

Pěkné prostírání nesmí chybět

Možná si teď říkáte, proč se vůbec zabývat takovou maličkostí, jakou je prostírání? Vždyť na něm v podstatě nezáleží. Přinejmenším si pochutnáte i bez něho. To je sice pravda, na druhou stranu také pěkné prostírání přinese do Vaší kuchyně či jídelny další příjemný estetický prvek, s nímž se stanou rodinná jídla zase o něco příjemnější událostí, na kterou se budete Vy i Vaši blízcí vždy těšit.

Designové prostírání z látky, proutí nebo plastu mnoha barev a tvarů je sice nenápadnou, ale ve skutečnosti poměrně účinnou složkou toho, aby se jednotlivá denní jídla nestala stereotypem. A pokud rádi zvete své přátele na dobrý oběd či večeři, s kvalitními i esteticky zajímavými potřebami, jako je například právě prostírání, jistě zabodujete a podpoříte tak své kulinářské umění.

Related posts