Všechno co potřebujete vědět o dražbě nemovitostí

Chcete koupit nemovitost a chcete vážit veškeré možnosti, které realitní trh nabízí? Koupě bytu i domu prostřednictvím realitní kanceláře není jedinou možností, jak získat nemovitost do svého vlastnictví. Je tu ještě jedna cesta, a tou je dražba nemovitostí. Přinášíme vám o této službě podrobné informace, které se vám mohou hodit už dnes nebo možná někdy v blízké budoucnosti.

Co můžete vydražit?

Nejsou to jen domy a byty, které může v dražbě získat. Mezi nemovitosti v dražbě patří také pozemky, komerční objekty a rekreační objekty, které propadly do exekučního řízení. V poslední době se exekuční dražby nemovitostí staly běžným typem obchodu na realitním trhu a není třeba se takového procesu koupě nijak obávat. Naopak, najdete u něj i několik výhod.

Přednosti dražby před klasickou koupí

Jednou z hlavních výhod dražby nemovitostí je objektivně stanovená cena. Existuje tu vždy znalecký posudek, který obsahuje všechny potřebné informace o konkrétní nemovitosti. Dražit se začíná na částce snížené na dvě třetiny té ceny, která byla původně stanovena. Takže je tu jistá a dost velká pravděpodobnost, že získáte pozemek, dům, byt či jiný prostor za velmi příjemnou cenu. A to je ten hlavní důvod, proč vůbec o dražbě přemýšlet.

Dražit můžete osobně i online

Dražba nemovitostí v exekuci probíhá osobně s přímou účastí dražitelů, nebo také v online prostředí prostřednictvím elektronické aukce. Vždy je potřeba složit dražební jistotu, která je v případě nevydražení nemovitosti vrácena ihned po skončení dražby. Pokud nemovitost vydražíte, zpravidla jsou to dva měsíce, do nichž se musí doplatit zbytek ceny.

Více podrobností prozradí portál dražeb nemovitostí, kde najdete veškeré informace týkající se dražby a exekuce nemovitostí. A je tu také kompletní katalog toho, co je právě v nabídce.

Related posts