Co je to vlastně virtuální sídlo společnosti? Jedná se o celosvětově rozšířenou záležitost, kterou využívá přibližně každá desátá česká firma. Proč? Hledejte za tím zejména finanční důvody. Určitá firma totiž pronajme za jistou finanční sumu takzvané virtuální sídlo (jinými slovy tedy adresu místa podnikání), za kterou zaplatí poměrně nižší sumu než kdyby si v nějaké lokalitě pronajímal kanceláře i s nezbytným osazenstvem.
Virutální sídla existují od roku 2009
Virtuální sídlo nebude fyzická či právnická osoba, která si je pronajímá, nikdy reálně využívat. Jde jen o možnost, se kterou přišla česká legislativa již v roce 2009 a která umožní výrazné finanční úspory zejména finančním poradcům nebo IT vývojářům. Zkrátka těm, kteří nepotřebují trvalé sídlo.
Repasované náplně do tiskáren dokáží snížit náklady na tisk až o 60%
Možnost virtuálního sídla ale využívají v současnosti i některé ze stavebních firem. Možností je zajištění přeposílání poštovních zásilek, které do virtuálního sídla firmy dorazí. Podnikateli tak nebrání vůbec nic dalšího v založení takovéto adresy, kterou může případně sdílet i s několika dalšími kolegy v oboru zároveň.
Virtuální sídlo již od 500 Kč měsíčně
Kolik takové virtuální sídlo stojí? Samozřejmě, v každé lokalitě bude ceník odlišný, zpravidla jsou ale virtuální sídla společností nabízena v jakémkoliv krajském městě včetně Prahy. Lokality jsou samozřejmě cenově tříděny dle atraktivity, nicméně měsíčně zaplatíte za nájem virtuálního sídla vaší společnosti částku mezi 500 a 1000 korunami.
Chcete si ušetřit starosti? Můžete si koupit již založenou firmu od companyconsulting.sk
Pokud chcete více než standardní služby (tedy registrace, poskytnutí poštovní adresy, upozornění na poštu mailem a její následné přeposílání), existuje samozřejmě i možnost využití rozšířených služeb. V takovém případě ale samozřejmě zaplatíte více peněz. Pokud chcete například přijímat telefonní hovory nebo občasně využít konferenčních místností ve virtuálním sídle vaší firmy, připravte si zhruba o dvě až tři stokoruny měsíčně navíc.
Různá výše paušálu dle nabízených služeb
Druhy virtuálního sídla? Většina firem nabízí celkem tři, které nesou název Start, Optimal a Praktik. Start je pouze základní forma, Optimal umožňuje právě zmíněné přijímání hovorů a pronájem konferenčních místností (zpravidla několik hodin měsíčně). Balík služeb Praktik všechno ještě umocňuje, můžete si pronajmout box pro úschovu dokumentů vaší společnosti, faxové číslo či denní kancelář. Další možností je dokonce umístění reklamy na ulici před „virtuálním sídlem“.