Vinylové podlahy, které si vybrat?

Kobercům se svou složitou údržbou a dřevu se svou nevyzpytatelností již odzvonilo. Dnes je nabídka podlah, respektive podlahových krytin mnohem pestřejší a v průměru levnější. Vinylové podlahy v sobě de facto kloubí to nejlepší z dřevěné a plovoucí podlahy. Jsou zkonstruované z tvrzeného či měkčeného polyvinylchloridu (PVC), jenž je případně obohacen o speciální vrstvy, které jsou charakteristické pro daný typ vinylu.

Vysoká odolnost materiálu

Pokud porovnáme plovoucí a dřevěné podlahy s vinylovými podlahami, zjistíme, že si vinylové podlahy od obou zmíněných berou ty nejlepší vlastnosti a kombinují je k dokonalosti. Mezi neopomenutelné výhody vinylových podlah patří:

  • vysoká odolnost proti nárazům a dalším mechanickým jevům,
  • snadná údržba,
  • rychlá pokládka,
  • široká nabídka variant (vinylové role a vinylové dílce – plovoucí, lepené, samolepicí),
  • velká škála využití do rozličných prostor (bytové i komerční),
  • akustická izolace,
  • antistatické vlastnosti,
  • vinylové podlahy jsou tiché a hřejivé,
  • a další…

Typy vinylových podlah

V zásadě lze vinylové podlahy rozdělit na jednovrstvé homogenní a heterogenní, které jsou složené z několika vrstev. Nezávisle na tomto rozdělení rozlišujeme i tzv. vinylové dílce a vinylové role. Vinylové dílce se dále dělí dle způsobu aplikace, a to na celoplošné lepené dílce, samolepicí dílce a na zámkové dílce. Při použití vinylových dílců nebo vinylových rolí musíme být v praxi opatrní, neboť rozměry vinylových dílců či vinylových rolí jsou různorodé, proto kombinování napříč distributory nebývá možné.

Vinylové podlahy v interiéru, zdroj: plancher.cz
Vinylové podlahy v interiéru, zdroj: plancher.cz

Využití vinylových dílců a vinylových rolí

Jestliže hledáte vhodný typ vinylových podlah pro domácnost, ať už pro byt, či dům, rozhodně zvolte vinylové dílce. Kromě domácností se vinylové dílce hojně používají také v nákupních centrech či v malých kancelářích. Naopak vinylové role nacházejí uplatnění především v namáhaných prostorech. V praxi na ně narazíme ve velkých kancelářských komplexech, nemocnicích a také v jiných průmyslových budovách.

Podlahy z vinylu jsou ideální do kuchyně, zdroj: plancher.cz
Podlahy z vinylu jsou ideální do kuchyně, zdroj: plancher.cz

Prodejci a výrobci vinylových podlah

Při výběru vinylové podlahy je vhodné zvolit kvalitního distributora i prodejce. Díky tomu se můžete spolehnout nejen na kvalitu použitých materiálů, ale i na hladký průběh případné reklamace. Mezi hlavní distributory se řadí: Gerflor, ExponaDomestic, Conceptline, Fatra, Moduleo či Wineo – Design Line. K dobrým prodejcům vinylových podlah patří kupř. Plancher s. r. o., z jehož portfolia si vybere opravdu každý.

Vzorkovnu této renomované firmy naleznete na adrese Lovosická 439/42, 190 00 Praha 9. Návštěva je možná pouze po telefonické domluvě! Firma Plancher mj. nabízí vzorky i v mobilní podobě.

Related posts