Trendem v bydlení je zónová regulace Synco Living

Zpřísňující se požadavky na energetickou náročnost budov i zvyšující se ceny energií vedou majitele domů i bytů ke hledání způsobů, jak spotřebu energií snížit. Velice oblíbenými se proto stávají systémy pro inteligentní domácnost. Mezi ně se řadí zónová regulace Siemens Synco Living, s jejíž pomocí lze spotřebu energií snížit až o 30 %.

Jak funguje zónová regulace?

Již název zónové regulace dává tušit, že při jejím využívání můžete domácnost rozdělit na několik zón, které budou ovládány každá samostatně. Díky tomu lze nastavit, aby se během dne například v ložnici vytápělo na nižší teplotu než v místnostech, v nichž trávíte většinu dne. Dosáhnete tak vyšší úspory peněz za vytápění, než při regulaci teploty v místnosti pomocí termohlavic na radiátorech topení.

Prvky systému Siemens Synco Living, zdroj: shutterstock.com
Prvky systému Siemens Synco Living, zdroj: shutterstock.com

Zónovou regulaci ovládáte na centrální jednotce, která je zpravidla umístěna v obývacím pokoji, v dalších místnostech jsou rozmístěny prostorové jednotky či čidla, které bezdrátově komunikují s centrální jednotkou. Na centrální jednotce můžete pro jednotlivé zóny snadno nastavit, ve který čas mají být vytopeny na jakou teplotu. Díky moderní technologii se teplota v místnostech bude od nastavené hodnoty odlišovat nejvýše o 0,2°C.

Zónová regulace rovněž může detekovat otevření oken a v průběhu větrání omezit vytápění, aby  nedocházelo ke zbytečným tepelným ztrátám.

Systém Siemens Synco Living lze instalovat jak do novostaveb, tak do starších domů i bytů a lze ji využívat jak pro domy vytápěné radiátory, tak i tam, kde je využito podlahového vytápění.

Mnoho dalších funkcí

Zónová regulace se však neomezuje pouze na inteligentní řízení vytápění. Napojením dalších domácích přístrojů na centrální jednotku můžete využívat mnoho dalších funkcí, které nejen snižují náklady na provoz domácnosti, ale zajišťují i její větší bezpečnost.

Zónová regulace může dále ovládat:

 • klimatizaci – stejně jako vytápění může zónová regulace optimalizovat také chlazení jednotlivých místností na požadovanou teplotu
 • ventilaci – minimalizuje tepelné ztráty vzniklé větráním, reguluje činnost ventilace či rekuperace v závislosti na změřené vlhkosti vzduchu a koncentraci oxidu uhličitého
 • ohřev vody – zajistí inteligentní ohřev vody v závislosti na její spotřebě, aby byla domácnost teplou vodou optimálně zásobena
 • světla
 • venkovní rolety – lze nastavit vytažení rolet v určitou hodinu
 • bezdrátový zásuvkový adaptér
 • odečet spotřeby energií – majitelé nemovitosti mají přehled o spotřebě energií, rovněž lze zařídit dálkový odečet spotřeby energií dodavatelem
 • bezpečnostní přístroje – kouřový detektor, alarm

Napojením další přístrojů k zónové regulaci získáte skutečnou inteligentní domácnost a usnadníte si mnoho činností. Například při odchodu z domova pouhým stisknutím odchodového tlačítka můžete snížit teplotu vytápění ve všech zónách, zhasnout všechna světla, zavřít okna, zatáhnout venkovní žaluzie a vypnout vybrané domácí spotřebiče díky bezdrátovému zásuvkovému adaptéru.

Ovládání pomocí SMS nebo přes web

Kontrolu nad svou domácností můžete mít, i pokud se právě nacházíte mimo domov. Ovládat celý systém můžete například přes webové rozhraní, kde se můžete ujistit, zda jste nezapomněli zavřít okna, zhasnout světla nebo zda je zapnutý alarm. Rovněž můžete na dálku zařídit, aby se v určitou dobu před vaším návratem zvýšila teplota v domě. Také můžete být formou SMS informováni o spuštění alarmu či kouřového detektoru a situaci bez prodlení řešit.

Related posts

One Thought to “Trendem v bydlení je zónová regulace Synco Living”

 1. Arnie

  premyslim o tom, ze si to poridim, ale zajimala by me finalni castka, na kolik zavedeni tohodle systemu vyjde, poradi nekdo z vlastni zkusenosti? a je to narocny na zavedeni?

Comments are closed.