Tipy na fototapety do ložnice i dětského pokoje. Zútulněte své bydlení

Zdá se vám, že je váš prostor již poněkud okoukaný? Rádi byste mu dopřáli změnu, ale nemáte v plánu utrácet za nový design celého pokoje? Podívejte se na parádu, kterou vám poskytnou fototapety.

Jako na obláčku

Snad nejoblíbenějším motivem posledních měsíců se staly fototapety, na kterých je vyobrazeno nebe s oblaky. Čím více oblaků, tím více si připadáte jako v nebi. Zajímavé řešení pro dětský pokojíček i ložnici. To budou sny!

Zasněná louka

Raději byste byli nohama pevně na zemi? Podívejte se na tapety, které zobrazují louku. Kousek přírody se skvěle hodí nejen do dětského pokoje, ale také do obýváku. Ostatně – kdo by si nepřál trochu relaxace kdekoliv v bytě?

Art work

Umělecká díla na tapetách milují především mladší ročníky, ale také teenageři a odrůstající děti školního věku. Žádné konkrétní předměty, jen dostatek prostoru pro fantazii. Stane se abstraktní umění to, co vás nejvíce osloví? 

Tipy na bydlení a interiér: czechmagazine.cz

Kdo to vstupuje do místnosti? 

Dalším hitem jsou i 3D tapety. Do vašeho obýváku si tak může vkročit třeba slon, lední medvěd, nebo třeba lesní zvěř. Akční tapety s 3D efektem zobrazují vpád dinosaura nebo závodního auťáku. Už víte, kdo se bude do vaší místnosti skrze zdi prodírat? 

Jak vybírat tapetu 

Už dávno neplatí, že se o aplikaci tapety musí žádat speciální firma. Stačí, když si vyberete svůj oblíbený motiv, a dáte se do práce. Mnoho tapet je navíc samolepicích, takže se budou skvěle aplikovat. 

Zejména v exponovaných místech raději volte voděodolnou tapetu. Přeci jen bude následná údržba příjemnější a vaše tapety vydrží v místnosti po mnoho let. 

Nezapomínejte ani na vhodnou barevnou kombinaci – v malých prostorách, a to zejména dětského pokoje, by měly být zapovězeny tapety s tmavými barvami. Zde raději vsaďte na světlé odstíny.

Tapety jsou příjemným zpestřením místnosti. Stanou se i u vás oblíbeným motivem?

Related posts