TIP: Anhypodlahy skvěle vyrovnají váš povrch

Stavíte si nové bydlení? Možná jste se právě dostali do fáze, kdy přemýšlíte, jakou podlahu si do svého domu zvolíte. Jestliže budete mít v domě i podlahové topení,  bylo by dobré uvažovat nad podlahou anhydritovou. Proč? Protože má spoustu dobrých vlastností, kvůli kterým byste jí měli dát přednost před betonovou. Teplo, které sálá přímo z podlahy, je velice příjemné. A anhydritové podlahy mají tu vlastnost, že ho umějí perfektně vést. Jejich prostřednictvím získáte bytový komfort, kterého si budete užívat.

Co to vlastně jsou anhydritové neboli lité podlahy?

Pro anhydritovou podlahu se také ujal název podlaha litá či sádrová. Jejím základem je směs  na bázi síranu vápenatého, který je smíchaný s vodou, pískem a ostatními přísadami. Vznikne tak tekutý samonivelační potěr, jenž má perfektní vlastnosti – mimo jiné krásně vede teplo a velmi rychle a dobře se prohřívá. Navíc tím, jak je tekutý, se dostane do všech míst okolo trubek podlahového topení. Realizace lité podlahy při budování nového domu nebo rekonstrukci toho staršího netrvá obvykle déle než jeden den a už následující den je možné po ní chodit.

Výhody litých podlah

Lité podlahy jsou dokonale hladké a rovné bez dilatačních spár. Čtvrtý až pátý den po realizaci samonivelačního potěru lze lité podlahy zatížit. Jejich hlavní výhodou však je, že na ně můžete položit jakoukoliv podlahovou krytinu. Její výběr je ovlivněný hlavně účelem použití místnosti, designem nebo také ekonomickým hlediskem v případě, že chcete ušetřit. Není problém použít laminátovou podlahu, PVC, linoleum či podlahu korkovou.


Pokud se rozhodnete, že ve svém domě chcete mít lité podlahy, nechte si je realizovat od odborníků. Společnost Anhypodlahy má v této oblasti bohaté zkušenosti a pracuje hlavně se svými vlastními výrobky, přičemž suroviny na jejich výrobu jsou dodávané z Německa. Samozřejmostí je používání nejmodernějších technologií. Zajímá-li vás cena lité podlahy, je třeba  vzít v úvahu, že její výše je závislá na mnoha faktorech – ploše, tloušťce či umístění domu. Pro anhydritové podlahy ceník proto kontaktujte přímo společnost Anhypodlahy.

Related posts