Stella Ateliers: luxusní povlečení české výroby

luxStella Ateliers je téměř synonymem pro kvalitní povlečení české výroby. Tato společnost má za sebou spoustu zkušeností ve výrobě a prodeji ložního prádla, které nyní využívá k maximální spokojenosti svých zákazníků.

Zakládá si především na kvalitě svých produktů. Jakost materiálu a kvalita provedení je vždy tím prvním, co ji zajímá. V duchu tohoto pravidla si představme materiály, ze kterých se luxusní povlečení Stella Ateliers vyrábí.

Ručně sbíraná bavlna

zdroj: stellaateliers.cz
zdroj: stellaateliers.cz

Jedná se o velmi kvalitní ručně sbíranou bavlnu z Egypta. Pokud byste ji viděli, již na první pohled by vás upoutala svými neobvykle dlouhými vlákny. Zpracovává se technikou super česané příze, což zaručuje přítomnost méně než 20 % poškozených vláken. Byť se to nemusí zdát, jedná se o velmi malé procento.

Stella Ateliers se pyšní dvěma hlavními typy bavlněných přízí. V prvním případě to je tkaný bavlněný satén, v tom druhém pletený interlockový jersey. Hmotnost saténu 120 g/m2 a jerseye 140 g/m2 pouze dokazuje to, jak kvalitní je to materiál. Některé příze navíc procházejí zušlechťovacím procesem, zvaným mercerace. Při něm se používá koncentrovaný louh sodný, jehož následkem se sníží délka vláken. Ta jsou poté pevnější. Mercerace zlepšuje finální vlastnosti celého povlečení: barevnou stálost, lesk a hebkost.

Designový doplněk

Co se dalších vlastností týče, má povlečení Stella Ateliers skvělé termo vlastnosti. V zimě hřeje, v létě naopak chladí.

Každé povlečení slouží zároveň jako designový doplněk ložnice, proto se Stella Ateliers také výrazně zaměřuje na vzhled. V jejím sortimentu se nachází nespočet variant velikostí, motivů, vzorů a barevných provedení.

Z praktického hlediska je důležitá i údržba povlečení. Praní povlečení Stella Ateliers je standardní, dle návodu. Některé modely dokonce mohou navštívit i sušičku a co je největším pozitivem, příze některých druhů povlečení jsou natolik jemné, že nevyžadují ani žehlení.

Kolekce povlečení Stella Ateliers

Stella

zdroj: stellaateliers.cz
zdroj: stellaateliers.cz

Povlečení z kolekce Stella se řadí mezi ty nejluxusnější v nabídce. Vyrábí se ve dvou variantách, vždy dle použitého materiálu.

Šije se z Mako-saténu o hmotnosti 120 g/m2, který je charakteristický hustou tkaninou s malou hmotností. Na dotyk ucítíte velmi hladký a hebký povrch, jejž způsobují jemné příze.

Druhá varianta kolekce Stella se šije z pletené příze zvané Mako-jersey (140 g/m2). Jde o lehčí povlečení při zachování stejné měkkosti. Navíc se nemačká a je elastické. Povrch tohoto povlečení přechází z úplné hladkosti do jemné členitosti. Toto luxusní povlečení nevyžaduje žehlení!

Stella Inovation

Kolekce Stella Inovation míří na děti a mladistvé. Své poznávací znamení má zejména v nápaditém designu. Díky technologii digitálního tisku je možné na povlečení zobrazit vzory a malby v 3D provedení s použitím jakýchkoliv barev. Šije se z oboulícního úpletu zvaného bavlněný Jersey (140g/M2) a z bavlněného saténu tkaného v atlasové vazbě (130g/m2). Z praktického hlediska je dobrou zprávou, že jersey povlečení nevyžaduje žádné žehlení.

Stella Dreams

Kolekce Stella Dreams představuje ekonomicky velmi výhodnou variantu. Díky tomu, že se v tomto případě nepoužívají licencované vzory, je možné velmi výrazně snížit cenu. Povlečení Stella Dreams ze 100% bavlny (Jersey) je tak vhodné pro všechny, kteří touží po velmi kvalitním povlečení s neotřelým designem za dobrou cenu. Nízká cena je také zapříčiněna tím, že příze neprochází zušlechťovacím procesem mercerace.

Stella Baby

zdroj: stellaateliers.cz
zdroj: stellaateliers.cz

Jak již název této kolekce napovídá, je určeno výhradně pro dětské postýlky. Ve variantě Mako-Jersey se šijí velmi nápadité dětské motivy, jimž dominují zvířátka a kreslené postavičky. Povlečení se vyrábí v typických barvách – růžové pro holčičky a modré či béžovo hnědé pro chlapce.

Kolekce JOY

Kolekce JOY je velmi speciální kolekcí. Zaměřuje se na ty, kteří rádi popouštějí uzdu své fantazii. Barevnou kombinaci každého jednotlivého kousku povlečení lze totiž individuálně (za pomoci jednoduché aplikace) nakombinovat. K dispozici je až 20 různých barevných odstínů.

Jedná se zároveň o perkálové povlečení, známé především ze zahraničí (Itálie, Portugalsko, Francie). Vyznačuje se velmi dlouhou životností a snadnou údržbou. Jeho výrobci myslí také na hygienu jeho uživatelů – povlečení se dobře přizpůsobuje teplotě těla a odvádí veškerý pot. Výhodou tohoto povlečení je, že díky plátnové vazbě nepropustí ani to nejmenší prachové pírko. Látka je dovážena z Itálie, povlečení se šije v ČR.

Curt Bauer a Estella

Pokud vás nějaké z povlečení luxusní české značky Stella Ateliers zaujalo, není nic jednoduššího než navštívit podnikovou prodejnu a přesvědčit se o jeho krásách a kvalitách na vlastní oči. Při té příležitosti můžete nahlédnout i do dalšího sortimentu Stella Ateliers a obdivovat například damaškové či hedvábné povlečení od německé značky CURT BAUER či saténové, batistové a jersey ložní prádlo od německé značky ESTELLA.

Related posts