Samolepka na zeď

Vyzdobit si byt lze dnes i jednoduchou technikou jakou je samolepka. Trh nabízí velkou škálu vzorů, velikostí, barev i materiálů, do interiérů i exteriérů. Dokonce někteří prodejci nabízí i nálepky na míru. Pokud samolepku na stěnu nalepíte dobře, je těžké ji rozlišit od běžné malby (týká se matné jednobarevné fólie).

Samolepky se používají jako dekorace nebo stěny, ale také na nábytek, okna či jiná skla, třeba skleněné stěny apod. Fantazii se meze nekladou. Jsou trendem poslední doby a často se objevují v pořadech o bydlení jako tip na levnou dekoraci vašeho interiéru.

Jak vypadá samolepka na zeď?

Většina samolepek na stěnu je z vinylové fólie, která se na čistou stěnu jednoduše nalepí. Doporučujeme si ověřit, zda výrobce samolepky opravdu vyrábí z k tomu určité fólie (u nás se nejčastěji setkáte s ORACAL 638 WallArt). Týká se to zejména prodejců, kde lze samolepky upravovat co se týče barvy či velikosti a jsou tedy vyráběny na míru.

Jednu nevýhodu samolepky ale mají, že totiž kopírují povrchy stěn i s jejími nerovnostmi, takže vady stěny nezakryjí a dokonce se nedoporučuje je instalovat na výrazně hrbolaté nebo porézní povrchy.

Samolepky na zeď koupíte snadno na internetu, v obchodech s bytovými doplňky případně v papírnictví.

Related posts