Rolovací nebo sekční garážová vrata?

Pokud uvažujete o pořízení garážových vrat, pokusíme se vám poradit, které jsou ty pravé. Pravděpodobně se budete nebo se již rozhodujete mezi sekčními nebo rolovacími vraty. Jedná se totiž o dva nejoblíbenější modely garážových vrat. Jaké jsou mezi nimi rozdíly a jaký typ bude vhodný pro vás?

Rolovací garážová vrata s minimálními nároky na prostor

Rolovací garážová vrata jsou správnou volbou v případě, že potřebujete spolehlivou ochranu pro vaši garáž a současně chcete také ušetřit místo. Výhodou tohoto typu vrat je, že se dají instalovat téměř do každého prostoru. Současně také šetří místo. Rolovací vrata lze mít v dvojím provedení – rolovací do schránky nebo zavěšené na konzoly. Oba typy jsou praktické a snadno ovladatelné. Volit můžete mezi ručním nebo ovládáním pomocí elektropohonu.

Rolovací garážová vrata, zdroj: rolety-vrata-zaluzie.cz
Rolovací garážová vrata, zdroj: rolety-vrata-zaluzie.cz

Milovníky designu jistě potěší, že rolovací garážová vrata jsou k dostání v mnoha barevných provedeních, takže se dají lehce zkombinovat například s fasádou. Výhodou těchto vrat je také jejich vysoká odolnost proti povětrnostním vlivům. Rolovací vrata také nepotřebují zvláštní údržbu a mají i výborné tepelné izolační vlastnosti.

Sekční garážová vrata vynikají odolností

I sekční garážová vrata mají několik zajímavých vlastností. Jsou určena především pro ty, kdo chtějí spojit bezpečnost, design a kvalitu. Sekční garážová vrata vyžadují více místa pro instalaci. Zasouvají se totiž pod strop nebo na boku, s čímž musíte počítat. Vynikají svou odolností proti nepříznivým povětrnostním podmínkám a pevností. Mají také skvělé tepelně izolační vlastnosti.

Sekční garážová vrata, zdroj: rolety-vrata-zaluzie.cz
Sekční garážová vrata, zdroj: rolety-vrata-zaluzie.cz

Sekční garážová vrata můžete ovládat ručně nebo pomocí dálkového ovládání. Jsou výrazná svým designem. Možné je mít sekční vrata v několika provedeních. Můžete mít například i sekce s prosklením nebo třeba v designu dřeva, ale to už záleží na vás. Oba typy garážových vrat rozhodně stojí za pozornost. Rozhodnutí záleží jen na vás, pokud si nevíte rady, raději si nechte poradit.  Mezi nejpopulárnější výrobce garážových vrat patří v současné době Lomax a Hörmann.

Garážová vrata – ceník

Při hledání informací o garážových vratech málokdy naleznete přesné ceny. Pokud nemáte standardní otvor, což nemá většina z nás, je nutné garážová vrata upravit na míru. Tím pádem je cena stanovena individuálně a je nutné zadat poptávku. Tu již dnes zvládnete vyřídit i přes internet. Stačí znát stavební rozměry vaší garáže.

Related posts