Rohové sedačky – ideální volba do malých prostor

Malé bydlení je sice útulné, ale zároveň musí být natolik uspořádané, aby pojalo stejné množství věcí a nábytku jako velký byt a přitom nepůsobilo přeplněně. To znamená, že krásně bydlet se dá i v malém bytě, stačí jej jen správně přizpůsobit vašim požadavkům a možnostem. Nejsou-li vám například cizí časté návštěvy a rodinné sešlosti, určitě zvolte větší gauč či pohovku, aby se posadili všichni bez ohledu na to, zda má místnost patnáct nebo padesát metrů čtverečních.

Sedací souprava do rohu nikdy nezklame

Snad ani nelze spočítat hodiny, které trávíme na gauči lehkým podřimováním, hraním s dětmi nebo prostým válením se u televize. Všechen čas si ale zasloužíte trávit na kvalitním sedáku, který nabídne dostatek prostoru a maximální pohodlí pro vaše záda. Rohová sedací souprava je jasným favoritem číslo jedna především pro ty, kdo bydlí v malých bytech a počítají každý centimetr místa. Často jsou tyto modely doplněny o prodloužený rohový díl, neboli lenošku, kde je radost se natáhnout po nedělním obědě.

Sedací soupravy do U se hodí do početnějších rodin. Jejich robustní vzhled odlehčíte například barevnými polštářky nebo vhodně zvoleným konferenčním stolkem přirozeně působícím jako centrální odkládací plocha. Tento typ sedačky si zamilujete pro jeho variabilitu, ale opatrně s ním nakládejte v případě, že máte menší obývací pokoj. Pokud jej zavalíte množstvím nábytku, poličkami, tmavými barvami či zbytečnostmi, vyvolá pocit stísněnosti.

Posaďte se, prosím

Do malých bytů, zejména pak garsoniér, se perfektně hodí sedací souprava rozkládací, která plní funkce odpočinkového gauče i kvalitního zázemí pro spánek. Při výběru tohoto gauče si ale dejte pozor na jeho kvalitu zpracování – tady opravdu nešetřete, protože pouze kvalitně zpracované rozkládací pohovky slibují zdravý spánek každý den. Myslete také na to, že každodenním roztahováním gauče se zvyšuje míra jeho opotřebení, a proto vsaďte na modely od špičkových výrobců, které nabízí například Dona shop.

Related posts