Regály vrátí řád do vaší garáže, sklepa či komory

Je vaše garáž, sklep či komora plná věcí, ale ani vy sami – majitelé, nevíte, kde co hledat? Chcete ušetřit čas i své nervy a nastolit na těchto místech zase řád? Pokud ano, máme pro vás jednoduchý, avšak velice užitečný tip. Pořiďte si regály. Jaké jsou jejich výhody a z čeho můžete vybírat? To vše se dočtete v tomto článku.

Rozličné druhy regálů dle použití

Regály jsou prostým, avšak velice efektivním pomocníkem. Můžeme je roztřídit podle mnoha klíčů, například podle toho, jaké věci v nich chceme skladovat. V dnešní nabídce najdete regály takřka na cokoli, pro ukázku si jich pár vyjmenujeme.

  • regál na pneumatiky: vhodný zejména do dílen a garáží; nosníky mají vyšší nosnost než u klasických regálů, vybírat můžete od 350 kg do 400 kg; délka nosníku od 1 200 mm do 1 800 mm; typická výška regálu je od 2 000 mm do 2 500 mm; varianta ukládání pneumatik na výšku, navíc možnost bezpečného skladování disků; regál pořídíte od 2 000 Kč do 9 000 Kč, podle rozměrů,
  • regál na sportovní zimní vybavení: regály na lyže, snowboardy či běžky nejsou doménou jen obchodů či půjčoven zimního vybavení, můžete si jej pořídit i do své garáže či sklepa; i když je většina prodejců takovýchto regálů zaměřená na velké prodejny apod., není problém koupit si pouze jeden regál, nebo je naopak vrstvit
  • úložný regál na boxy: tento typ regálu je přímo přizpůsoben konkrétním boxům, které mohou, avšak nemusí být jeho součástí; některé regály jsou doplněny o kolečka, která usnadní manipulaci; můžete jej například využít na nářadí; plastový úložný box se třemi boxy a s chromovými kolečky o rozměru 54x23x39 cm pořídite od 700 Kč
  • regál na krbové dříví: využití v exteriéru i interiéru; některé jsou multifunkční, hodí se nejen na ukládání palivového dříví, ale i na jeho přenos; různé designy; existují různé rozměry, například kovový regál o velikosti 47x40x34,5 cm pořídíte od 1 400 Kč
  • regál na běžné užití: ideální do komory, garáže i sklepa, na uskladnění drobných nástrojů; můžete jednotlivé regály i vrstvit na sebe a vytvořit si tak ideální kombinaci právě pro vaše prostory do libovolné výšky, případně i šířky

Další skladové regály najdete zde.

Vyberte správný materiál

Regálové systémy můžete najít v mnoha provedeních a materiálech. Právě ty nejvíce ovlivňují nosnost i použitelnost. Jaké materiály jsou tedy nejběžnější?

Kovový regál

Jsou odolné proti vlhkosti a zaručují vysokou nosnost. Zpravidla jsou určené do interiéru. Vzhledem však k tomu, že se jedná o odolný materiál, můžete jej umístit i do svého exteriéru. Nicméně poté byste bedlivě vybírat a nevystavovat jej přímým povětrnostním vlivům.

Plastový regál

Pozitivní charakteristikou plastového regálu je jeho lehkost, snadná manipulovatelnost a také cena. Jeho nosnost je však o poznání nižší než u kovové varianty, spíše je pak vhodný do komůrek či na uskladnění lehkých předmětů. Vhodné na budování regálových systémů.

Regál ze dřeva/z dřevotřísky

Jedná se o regál vysoké nosnosti a stabilní konstrukce. Ty vyrobené z masivního dřeva již dále nepotřebují impregnaci a jsou určeny i na vysokozátěžové uskladnění věcí. Vhodný do garáží, dílen a sklepů. Ve vlhkém prostředí však hrozí jeho poničení.

Tip: Sháníte-li do firmy použité vysokozdvižné vozíky, podívejte se po značce Remade in Germany

Jaké jsou výhody regálů a kde je koupíte?

Regály mají mnoho výhod. Vnesou řád do vašich věcí a usnadní jejich skladování a uchrání je před prachem, ale i zničením. Dále bychom mohli připomenout, že regály šetří místo. Regálové sestavy lze uzpůsobit na míru a využít tak prostor na maximum.

Největší výběr regálů naleznete v hobbymarketech, kde můžete snadno prověřit kvalitu jednotlivých řešení. Zpravidla jsou regály dodávány složené, takže není problém s přepravou.

Related posts

One Thought to “Regály vrátí řád do vaší garáže, sklepa či komory”

  1. Regály mám ve sklepě i garáži.

Comments are closed.