Proud písku efektivně vyčistí fasádu od jakýchkoliv nečistot

Vyčistit fasádu tak, aby vypadala jako nová, je pro laika takřka neřešitelný úkol. Ale co nezvládnete vy, je pro odborníky každodenní rutinou. Disponují totiž moderními technologiemi, díky kterým jim jde práce od ruky. V souvislosti s čištěním fasády či jakéhokoliv jiného povrchu stojí za pozornost tryskání pískem neboli pískování. Metoda je neobyčejně účinná a zároveň velmi šetrná.

Tryskání pískem se využívá při čištění nadměrně znečištěných fasád, ale také při sanaci zdiva či odstraňování starších omítek a nátěrů. Stejně dobře se hodí na přípravu povrchu před plánovaným nanesením stěrek a mimo jiné odstraní i rez z želené konstrukce. Možnosti využití jsou vskutku pestré a v rukou kvalifikovaných pracovníků je zaručen perfektní výsledek. Obrátit se můžete například na odborníky z AXIOM REAL – jedné z předních firem v oblasti čištění umělých i přírodních povrchů.

Tryskání pískem

Písek si poradí i s graffiti

AXIOM REAL disponuje výkonnými stroji TORBO, které využívá při čištění povrchů od běžných nečistot i mikroorganismů v podobě plísní a mechů. Problém však nepředstavují ani graffiti, stopy po lihových fixech, zbytky lepidla a další druhy nečistot.

Na jakém principu TORBO funguje?

Pískování systémem TORBO patří k nejefektivnějším metodám čištění povrchů. Šetrnost vůči tryskanému povrchu potvrzuje skutečnost, že se pískování využívá také při rekonstrukci významných kulturních památek.

Pískování

Pro upřesnění: tryskání pískem je se liší od čištění vysokotlakým vodním paprskem s přisáváním písku či tryskání pod vodní clonou s přiváděním vody do proudu sušeného abraziva v koncové trysce. Princip spočívá v proudění abraziva na znečištěnou plochu, a to rychlostí cca 300 m/s.

K výhodám pískování systémem TORBO patří minimální prašnost, možnost elektronického nastavení (změny poměru písku a vody) a mobilita (stroje jsou nezávislé na externích médiích). Další informace a ukázky realizovaných zakázek najdete na www.tryskani-piskovani-ars.cz.

Related posts