Prodáváte nemovitost? Zkuste se řídit radami odborníků

S prodejem nemovitosti je spojeno docela hodně starostí. Ty začínají představením bytu anebo domu případným zájemcům a končí kupní smlouvou a vkladem vlastnictví do katastru nemovitostí. Pro tyto úkony by měl mít člověk disponovat určitou znalostí paragrafů, jež se jich dotýkají. Kdo se v nich neorientuje, pravděpodobně vyhledá radu profesionálů.

Zajímavá vizualizace interiéru

Každý prodej bytu, domu i komerčního prostoru je nutné nabídnout prostřednictvím inzerátu. Pryč je doba, kdy se k tomuto účelu využívaly pouze tištěné noviny. Dnes přicházejí na řadu realitní portály nabízející službu inzerát zdarma. Je to výhodné pro obě strany – tedy pro prodávajícího i pro portál. Někdy bohužel nestačí jen nemovitost nafotit. Aby si případný zájemce uměl vytvořit představu, jak daný byt či dům vypadá, je vhodné mu ho vizualizovat. Jistě lépe vypadá zařízená místnost než prázdné stěny.

Potřebné právní dokumenty

Při prodeji nemovitosti jsou velmi často zapotřebí právní služby. Kde je najít? Férový realitní portál je takový, který nejen nabízí možnost zveřejnění inzerátu, ale svým klientům poskytuje komplexní péči v podobě doporučení vhodného advokáta nebo telefonické právní konzultace. Díky ní si zájemce o prodej bytu může dát dohromady veškeré potřebné dokumenty, jež se k prodeji vztahují. Mohou se týkat kupní smlouvy, vkladu vlastnického práva do katastru nemovitostí a bankovní úschovy. Například kupní smlouvu je třeba koncipovat s ohledem na obě zúčastněné strany. Udává se, že až 40 % uzavřených smluv je jednostranně postaveno bez zohlednění zájmů protistrany. Pak vznikají zbytečné průtahy a nesrovnalosti, co se musí řešit.

Právní konzultace po telefonu

Realitní portál funguje prostřednictvím internetu se svými webovými stránkami. Na nich lze najít potřebné informace k prodeji i nabídku doplňkových služeb. Například férový realitní portál CINCINK komunikuje se svými zákazníky i prostřednictvím telefonu, kteří si mohou detailně zjistit, co jednotlivé služby nabízejí. Připravené právní dokumenty pak posílá do emailu s doporučením, aby si je zákazníci přečetli nejméně dvakrát. Ne nadarmo se říká, že opakování je matka moudrosti. A platí to i v případě dokumentů k prodeji nemovitosti. Má-li zákazník nejasnosti ve věci prodeje a něčemu nerozumí, může se pak následně při telefonické konzultaci s advokátem na vše nejasné zeptat.

Nezapomeňte na daň z prodeje nemovitosti

Nedílnou součástí každého prodeje bytu, domu a komerčních prostorů je nezbytná daň z prodeje nemovitosti. Tu platí výhradně kupující. Je dobré to znát, aby obě strany měly ve věci jasno. Pro nabyvatele bytu či domu to znamená jediné – počítat s tímto ve svých investicích, které se o daň navýší.

CINCINK pomáhá lidem

Realitní portál CINCINK je tu pro každého, kdo chce dobře prodat svoji nemovitost. Za portálem stojí silný partner – Komerční banka, jako záruka dobře odvedené práce i bezpečnosti nabízených služeb. Vedle samotného uveřejnění inzerátu poskytuje také služby advokáta, vizualizace interiéru, 3D plánek nebo profi foto i odhad ceny nemovitosti.

Related posts