Připravte se na zahradní oslavu!

Přicházející krásné počasí láká k pobytu venku. A nedočkavci již začínají plánovat první jarní zahradní párty. Oslava na zahradě nabízí příjemné posezení, ale také umožňuje pozvat větší počet osob než do uzavřených prostor domu. Plánujete zahradní párty poprvé? Poradíme vám, na co při její přípravě nezapomenout.

Kam usadit hosty?

Větší oslavu na zahradě je vhodné začít připravovat s dostatečně velkým předstihem. Především si ujasněte počet osob, které budete chtít pozvat. A již zde vyvstává první starost. Budete je mít kam usadit? V každém domě se sice vždy najde nějaká zahradní židle navíc, ale zajistit posezení pro větší počet osob už může být problém.

Můžete si připravit jednoduchý design manuál, jak bude oslava vypadat

Zkuste oslovit příbuzné a sousedy a zjistěte, zda a kolik židlí by vám mohli na plánovanou oslavu zapůjčit. Pokud se vám nepodaří sehnat dostatek židlí, nebo toužíte mít všechny židle stejné a sladěné, můžete využít služeb firem specializovaných na pořádání oslav. Tyto firmy nabízí zapůjčení židlí, stolů a dalších potřebností. Židle je však třeba zarezervovat minimálně měsíc dopředu.

Jak se pojistit proti nepřízni počasí?

Počasí někdy bývá nevyzpytatelné. A i při oslavě v teplých letních měsících vás může zaskočit dešťová přeháňka. Ale ani tato nepříjemná skutečnost nemusí vaši zahradní oslavu pokazit. Stačí se jen dobře připravit. Přesunout při přeháňce oslavu dovnitř domu nemusí být vždy ideálním řešením.

Především při větší oslavě by se velký počet osob mohl v domě cítit stísněně. Proto je vhodné zajistit na oslavu prodejní stan příslušné velikosti. Ten může sloužit nejen jako pojistka proti případnému dešti. V horkých dnech zároveň skýtá dostatek stínu. I různé promo stany můžete na svou oslavu zapůjčit podobně jako židle.

Příprava občerstvení

Většinu občerstvení pro hosty je výhodné připravit si předem. Díky tomu si mohou i hostitelé zahradní párty dostatečně užít. Oblíbené jsou obložené mísy nebo chlebíčky. Připravit můžete také jednohubky a rozhodně nezapomeňte na talíře s nakrájenou zeleninou nebo mísy se zeleninovým salátem.

Pokud nechcete zůstat jen u studených pokrmů, vyplatí se využít volného prostoru zahrady ke grilování naloženého masa. Pro větší sešlost však volte místo grilování raději opékání selete atp.

Doprovodný program

Zahradní párty ve velkém stylu může být doplněna o doprovodný program, který rozšíří možnosti zábavy na oslavě.
Objednaný doprovodný program uvítáte především na oslavách pro děti. Pokud se obáváte, že děti se brzy začnou nudit a při divokých hrách zlikvidují zahradu, zkuste vymyslet nějakou organizovanou zábavu.

Malé děti zaujme například vystoupení klauna nebo kouzelníka. Chcete-li ušetřit za najmutí profesionálů, investujte svůj čas do přípravy různých soutěžních disciplín (skákání v pytli, házení míčku na cíl, …) a zorganizujte dětem zábavu sami.

Dospělí na párty ocení kapelu hrající k poslechu i tanci. Správně zvolený styl hudby pro vybranou společnost dokáže dokonale rozproudit zábavu. Ve správném rozpoložení se překvapivě i dospělí rádi nechají vtáhnout do organizovaných zábavných soutěží a her.

Related posts