Pořizujeme nové dveře

Okna a dveře jsou významnými architektonickými prvky, které dodávají domu jeho typický charakter. Proto je třeba jejich výběru věnovat péči a čas, abyste se trefili do toho správného vzhledu. Naštěstí je na trhu k dispozici celá řada možností, ze kterých můžete vybírat, stačí jen prolistovat jednotlivé nabídky obchodů.

Vstupní dveře z praktického a odolného plastu

Přemýšlíte, jestli si jako vstupní dveře vybrat ty plastové, nebo dát přednost raději přírodnímu materiálu, a to dřevu? Rozhodování nebývá jednoduché, protože každý materiál má něco do sebe. Plastové dveře jsou obvykle vyráběné z pevných pětikomorových profilů, takže dokonale těsní, jsou bezpečné a umějí odolávat vlivům počasí. Navíc vám budou dlouhá léta dobře sloužit a vydrží i občasné hrubší zacházení, třeba když budete mít někdy potřebu bouchnout dveřmi.

Kvalitní dřevo nic nenahradí

I dřevěné dveře toho hodně vydrží. Musí, aby mohly konkurovat těm plastovým. Navíc, máte-li pocit, že dřevo je nenahraditelné, pak v klidu zvolte vchodové dveře ze dřeva. Na jejich výrobu bývá použité české kvalitní dřevo, které je ještě před sesazením do tvaru hloubkově impregnováno. Tím jsou chráněny i uzavřené spoje. S takovými dveřmi se nemusíte obávat žádné nepřízně počasí, protože dveře odolají dešti i sněhu. A když navíc budou mít kvalitní bezpečnostní dveřní kování, pak se nemusíte bát ani různých nenechavců, kteří by měli v úmyslu váš dům neočekávaně navštívit a vyrabovat.

Dveře na balkon či terasu můžete mít i z hliníku

Velkou výhodou balkonu je, že na dosah ruky máte venkovní okolí vašeho bytu nebo domu. Stačí na balkon vyjít a už můžete z plných plic dýchat čerstvý vzduch. Pochopitelně i výběru balkonových dveří věnujete náležitý čas a nic neuspěcháte. A že je z čeho vybírat! V klidu se rozhodněte, jestli dáte přednost dveřím na balkon, které jsou vyrobené z plastu, dřeva nebo z hliníku.

Disponuje-li váš dům navíc i terasou, pak jste možná začali uvažovat nad posuvnými dveřmi, které působí velmi odlehčeně, jsou-li v proskleném provedení. Zašupovací dveře se výborně ovládají dokonce i pouhou jednou rukou, dobře izolují a lze je vyrobit dokonce i ve velkoformátovém provedení.

Related posts