Pasivní novostavby u Prahy – šetří peníze a zvyšují komfort

Život v Praze je snem mnoha obyvatel zejména pro možnosti, jež nabízí. Kromě atraktivních pracovních nabídek patří Praha k historickým městům s bohatou kulturou i rozvojem. Procházky v parku, návštěvy vyhlášených divadelních her či sportovní aktivity zde nejsou problém v žádný den či hodinu. Praha vám učaruje svou impulsivní atmosférou a zároveň vám nabídne místa, kam utéct před denním spěchem. Jestliže se vám ale bydlení v Praze zdá příliš finančně náročné, směřujte své životní zázemí do nedaleko vzdáleného Zlonína, kde probíhá výstavba nízkoenergetických domů s mnoha výhodami pro mladé páry, rodiny i starší jedince.

Pasivní bydlení = vyšší komfort

Pasivní domy patří do kategorie zelených obydlí, která šetří životní prostředí, vaši peněženku a přitom poskytují maximálně pohodlné zázemí pro všechny členy rodiny. Díky extrémně nízkým nákladům na vytápění a speciálnímu rozvržení místností je zajištěn neustálý přívod čerstvého vzduchu. Budova je rozdělena na tři zóny. Obytná zóna zastupuje přívod vzduchu, na chodbách či schodišti zase dochází k transportu vzduchu a proces koloběhu zakončuje odtah odpadního vzduchu v koupelně.

Rodinné domy u Prahy jsou tak favoritem pro alergiky. Pasivní domy Zlonín vám tedy přináší po celý rok příjemné teploty a naopak pracují s cirkulací vzduchu tak, že nikde nevznikají teplotní rozdíly. Na trhu s nemovitostmi je potom prodej pasivního domu zaručen vyšší cenou.

Obavy z nákladů na stavbu

Častou otázkou nakonec bývá, o kolik se stavba pasivního domu, kde na sebe jednotlivé systémy a principy přirozeně navazují, prodraží. Vícenáklady se pohybují mezi pěti až patnácti procenty oproti běžným stavbám, plně ovšem nízkoenergetické domy Praha odpovídají Evropské směrnici o energetické náročnosti budov a díky až 90% úsporám za energie se vám vaše investice během několika let vrátí. Výstavba pasivních domků probíhá v krátkém časovém intervalu a pracuje s nejmodernějšími technologiemi, díky čemuž je šetrná i k přírodě. Splňte si sen a vyberte si dům podle svých představ!

Related posts