Ocelové a nerezové brány a vrata

Brány a vrata slouží nejen k pohodlnému vstupu na pozemek u rodinného domu či komerční budovy. Měly by také plnit funkci estetickou, protože právě brána je tím prvním, čeho si návštěvník při vstupu povšimne. Vhodně zvolená brána či vrata mohou být ozdobou nejen plotu, ale mohou dotvořit estetický dojem i jako doplněk zahrady a domu. Luxusní vzhled a nepřeberné množství designově zajímavých podob nabízí ocelové a nerezové brány a vrata.

Materiály a povrchy

Základním konstrukčním materiálem je uhlíková nebo nerezová ocel. Vrata či brány mohou být v provedení celoocelovém. Nebo ocel může být použita jen na hlavní nosnou konstrukci a funkční prvky a pro výplň brány s okrasnými prvky může zákazník zvolit jiný materiál či kombinaci oceli a dalšího materiálu.
Zpravidla je možné zvolit některé z těchto provedení bran:

  • celonerezová vrata a brány – veškeré prvky jsou vyrobeny z nerezové oceli, zákazník může volit mezi několika povrchovými úpravami nerezové oceli, které ovlivňují výsledný vzhled celé brány. Volit lze mezi mořenou, leštěnou nebo matnou nerezovou ocelí. Výhodné je, pokud je kombinujete s nerezovým zábradlím.
  • celoocelová vrata a brány – konstrukce i výplň brány je vyrobena z uhlíkové oceli s povrchovou úpravou z komaxitové barvy nebo nátěrové barvy.
  • vrata a brány v kombinaci nerezová ocel a dřevo – nosné konstrukční prvky jsou vyrobeny z nerezové oceli upravené mořením či leštěním, dekorativní prvky jsou dřevěné. Dřevo je ošetřeno lazurou, mořidlem či lakem.
  • vrata a brány v kombinaci ocel a dřevo – nosné konstrukční prvky jsou vyrobeny z uhlíkové oceli ošetřené komaxitovou barvou, dřevěné dekorativní prvky mohou být upraveny mořidlem, lakem či lazurou.
Nerezová brána, zdroj: inoxproducts.cz
Nerezová brána, zdroj: inoxproducts.cz

Výhody ocelových bran a vrat

Moderní designéři velmi rádi využívají v interiéru i exteriéru kovových prvků. Proto i ocelové a nerezové brány získávají stále na větší oblibě. Jejich výhodou však není pouze vzhled, ale i řada dalších vlastností. K výhodám ocelových  a nerezových bran a vrat patří:

  • luxusní a moderní vzhled
  • nenáročná údržba – v tomto ohledu jsou nejvýhodnější celonerezové brány a vrata, které kromě občasného omytí nevyžadují žádnou další údržbu
  • dlouhá životnost
  • odolnost –  značná odolnost vůči povětrnostním vlivům, nerezová vrata a brány navíc výborně odolávají i otěru a působení chemických látek
  • variabilita – ocel umožňuje vytvořit nepřeberné množství tvarů a lze vyhovět prakticky libovolnému přání zákazníka ať už v případě estetických prvků nebo technického řešení
Nerezová branka, zdroj: inoxproducts.cz
Nerezová branka, zdroj: inoxproducts.cz

Design ocelových bran a vrat

Ocelové brány a vrata mohou působit opravdu velmi luxusním a elegantním dojmem. Při výběru brány či vrat se můžete řídit vlastní představou o vzhledu budoucí brány nebo nechat návrh na designérovi, který zhodnotí, jaký typ brány by ladil s vaším domem, plotem i zahradou.

Hledáte firmy pracující s nerezem v Praze?

Ocel umožňuje vytvořit mnoho odlišných typů bran. Od velmi vzdušných konstrukcí s minimální výplní až po téměř celoplošně vyplněná neprůhledná celoocelová vrata. Zajímavě a velmi esteticky působí také spojení oceli s dřevem, tento typ bran potom působí spíše uzavřeným dojmem a chrání soukromí obyvatel domu.

Related posts